Agresor v BMW chtěl vyvolat konflikt. Zastavil a vyběhl přímo proti druhému řidiči, ten s ním ale řádně naložil

Na výjezdu z kruhového objezdu došlo ke konfliktu dvou řidičů. Muž, jenž řídil BMW, se rozhodl konfrontovat osobu, která ho nahrávala. Na internetu se objevilo video, jež vzbudilo mnoho emocí.

Čas od času se na silnicích odehrávají situace, které se hlasitě projednávají na internetu. Tentokrát tomu nebude jinak. Záběry konfliktu mezi oběma řidiči přiměly uživatele internetu chytat se za hlavu. Záznam z nebezpečné situace se jeho autor rozhodl uveřejnit na youtubovém kanálu a mezi komentujícími uživateli internetu vyvolalo řadu kontroverzí. Na videu je vidět, jak se řidič BMW snaží při odbočování dát přednost jinému řidiči. Poté, co ho kameraman nepustí dovnitř, ho začne pronásledovat a snaží se mu odříznout cestu.

Chtěl vyvolat konflikt

Celý incident se odehrál 15. září v brzkých odpoledních hodinách na výjezdu z kruhového objezdu v polském městě Poznaň. Video se dostalo na kanál STOP CHAM na YouTube. Na něm je vidět, jak se řidič záznamu snaží přejít přes kruhový objezd, když se náhle vpravo objeví BMW.

Jeho řidič se pravděpodobně rozhodl využít příležitosti a projet na červenou. Autor nahrávky se rozhodl nedat mu přednost. Začalo to slalomem mezi ostatními vozy. Podle informací získaných od druhého řidiče ho začal vytlačovat z jeho jízdního pruhu a poté vjel před něj (bránil mu v jízdě) a prudce zabrzdil.

Srážka visela ve vzduchu

Toto absurdní chování mohlo vést ke kolizi. Řidiči se podařilo snížit rychlost a vyhnout se nehodě. Nakonec z auta vystoupila jeho spolujezdkyně a zeptala se, co to dělá. Bohužel se jí agresor v BMW údajně posmíval a vyhrožoval jí. Podle popisu záznamu se jednalo o muže středního věku. Vyděšená žena se rozhodla zavolat policii a o celé události ji informovat. Agresor v BMW v téže době nedbal na červenou a ujel, jako by se nic nestalo.

Nerespektování zákona se neodpouští

Z videa je patrné, že řidič BMW ve snaze dohnat autora videa porušil řadu dopravních předpisů. Samotná agresivita v dopravě může představovat velké nebezpečí pro ostatní účastníky. Z videa je však patrné, že se nejedná o všechny přestupky, kterých se agresor dopustil.

Předjíždění na přechodu pro chodce, vynucování přednosti v jízdě, jízda způsobem, který by mohl vést ke kolizi, jsou jen některé z přestupků, jež stanovuje zákoník přestupků. Rádi bychom vám připomněli, že pouhé předjíždění vozidla na přechodu pro chodce se trestá pokutou v přepočtu okolo 7 tisíc korun.

Doufáme, že se video dostalo na policejní stanici. Nezodpovědný řidič by měl být za své nepředvídatelné a nebezpečné chování přísně potrestán. I kdyby nahrávající osoba porušila nějaké pravidlo nebo se předtím nějak provinila, nikdo nemá právo rozhodovat o takových manévrech. Na video z absurdní situace se můžete podívat níže.

Zdroj: Webniusy