Kameraman v živém vysílání srazil klimatického aktivistu. Rychlým uvažováním zastavil protest

Fotografie: The U.S. National Archives / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Faktu, že je potřeba šetřit životní prostředí, si je vědom téměř každý. Někdo však ochranu planety bere jako svoje poslání a není mu cizí ani útok na dalšího člověka.

Velké finále švédské verze soutěže Stricly Come Dancing (obdoba soutěže StarDance… když hvězdy tančí, kde slavní lidé tančí s profesionálními tanečníky) bylo narušeno ekoaktivisty. Duchapřítomný a rychle myslící kameraman však celou situaci rychle vyřešil a ukončil jejich dramatický kousek.

Klimatičtí aktivisté

Lidí bojujících za záchranu přírody a planety, kterým se zkráceně říká „ekoaktivisté“, je čím dál více. Globálního oteplování a dalších zhoršujících se procesů na planetě si je vědom každý, koho jen trochu zajímá. Aktivisté však bývají přesvědčeni o tom, že svými protesty, stávkami a útoky na osoby veřejně známé Zemi zachrání. Nebrání se ani tomu narušit živé vysílání televize.

I klimatičtí aktivisté z protestní skupiny Restore Wetlands zřejmě patří do podobně smýšlející skupiny lidí. Na známku protestu vběhli na pódium s práškovou barvou a transparentem, čímž přerušili taneční vystoupení během velkého finále taneční soutěže, které se vysílalo na kanálu TV4.

Kameraman zachránil situaci

Taneční soutěž, která se koná i v České republice, kde známé tváře tančí s profesionálnímy protějšky, se ve Švédsku dočkala nemilého překvapení během finále. Když olympijská lyžařka Charlotte Kalla tančila paso doble se svým profesionálním partnerem Tobiasem Karlssonem, aktivisté jejich vystoupení přerušili. Muž se ženou z publika vběhli na taneční parket a žena kolem sebe začala rozhazovat žlutou práškovou barvu, zatímco muž držel transparent.

Tuto událost také sledovaly tisíce lidí doma na televizních obrazovkách. Duchapřítomný kameraman si z nich však nic moc nedělal, zachoval chladnou hlavu a celou situaci zachránil tím, že použil horní soupravu kamer jako beranidlo. Tím srazil aktivisty k zemi, kde je už zpacifikovala ochranka. Demonstranti byli rychle vyvedeni ze studia a tři lidé byli později vyslýcháni policí pro podezření z vandalismu.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]