Anna šla na pohotovost, ale nepřiznala, že je také záchranářkou: „Cestou domů jsem brečela a litovala”

Fotografie: Petr Sanzhiev / Creative Commons / Attribution 2.0

Instagramerka a záchranářka popsala svou návštěvu na pohotovosti, kde skončila s podezřením na infarkt. Ke své profesi se nepřiznala – a to ji mohlo přijít draho.

Anna pracuje jako záchranářka a sdílí mnoho svých poznatků online. Nedávno to byla ona sama, kdo skončil na pohotovosti s podezřením na infarkt. Zjistila, jaký přístup mají někteří zdravotníci k pacientům. Anna se na svém instagramovém účtu podělila o nepříjemný zážitek, který se jí stal jednou večer. Žena se v noci probudila se silnou bolestí v oblasti hrudní kosti, necitlivostí rukou a nevolností. Sanitka ji odvezla na pohotovost, ale Anna nechtěla zdravotníkům říct, že je sama záchranářka. Ve svém příspěvku napsala, že nechtěla využívat privilegia a známosti.

Málomluvnost zdravotníků a nezájem o pacienta

Anna Pizl je influencerka na instagramu a skutečná záchranářka, která má přes 50 tisíc sledujících. V příspěvku na svém účtu na zmíněné sociální síti popsala, jak se k ní choval personál na pohotovosti v nemocnici, kam byla převezena s podezřením na infarkt. Anna byla na oddělení přivezena sanitkou ve dvě hodiny ráno. Probudila ji silná bolest za hrudní kostí, vystřelování do čelisti, necitlivost rukou a nevolnost.

Zatímco čekala na prázdném oddělení, slyšela z ošetřovny hovor sester a viděla zdravotníky „líně se procházet po chodbě“ a zaměstnance, který si vyšel na cigaretu na rampu sanitky. Mladá žena pocítila bolest a strach. Po chvíli jí přišel zdravotník změřit krevní tlak. Nepředstavil se, neinformoval ji, co dělá, neučinil zkrátka žádné ani čistě zdvořilostní prohlášení.

Anna si prostě připadala jako kus nábytku. Když mu navrhla, že by se měl udělat test na troponin, byl ironický a křičel na ni, jestli je snad lékařka, že mu chce radit. „Chce se mi z toho brečet – trochu ze strachu, trochu ze studu, že patřím do stejné zdravotní péče,“ uvedla mladá zdravotnice.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ane Pižl (@ane_ratownica)

Stydím se, že patřím do stejné skupiny

Nakonec to lékařka nevydržela a přiznala se, že je jednou z nich. Poté se jako mávnutím kouzelného proutku všechno změnilo. Najednou jí zdravotnický personál okamžitě začal pomáhat, zajímat se o její stav a omlouvat se za předchozí nepříjemnosti.

Testy dopadly dobře, Anna se ale přesto cítila hrozně, ovšem z jiného důvodu. „Cestou domů jsem se rozplakala. Pokud jste ‚naši‘, dostane se vám rychlé pomoci, laskavosti a oddanosti. Pokud jste ale cizí člověk, nezasloužíte si ani ‚Dobré ráno‘. Sedni si na lavičku a boj se,“ uzavřela svou zkušenost zdravotnice.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]