Blahodárné účinky kávy na vlasy: Podpoří jejich lesk i barvu a brání vypadávání v jakékoliv věku

Fotografie: Depositphotos

Zdraví a krásný vzhled vašich vlasů můžete podpořit aplikací kávy. Kofein má příznivé účinky na vaše kadeře a zanechá je hladké, lesklé a pevné. Můžete tak zabránit jejich vypadávání.

Řekne-li se káva, spousta lidí si představí šálek horké kávy k snídani. Někteří lidé bez ní nedokážou fungovat, jiní její popíjení považují za rituál, chvíli, kdy mají jen pro sebe. Věděli jste ale, že káva je dobrá i pro vaše vlasy? Použití kávy na vlasy může podpořit jejich růst. Kofein přítomný v kávě brání vypadávání vlasů, obohacuje jejich barvu a celkově dodává vašim kadeřím lesk. Další zajímavé informace prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Je káva dobrá pro vaše vlasy?

Ano, káva je pro vaše vlasy dobrá v mnoha ohledech. Prospívá jim, protože má velkou spoustu živin a vitamínů, jež vaše vlasy potřebují. Od zabránění vypadávání vlasů až po podporu zdravého a silného růstu, zkrátka dělá s vašimi vlasy úplné zázraky.

Stimuluje růst vlasů

Věděli jste, že buňky ve zdravém vlasovém folikulu se dělí každých 39 hodin? Kofein v kávě stimuluje tyto buňky k dělení, což zase stimuluje růst vlasů. Kofein také obsahuje antioxidanty, které snižují ztrátu vody a podporují produkci zdravých vlasových buněk. Kofein je tak stimulant, jenž zvyšuje krevní oběh do vlasových folikulů, což může zvýšit prodloužení vlasu.

Brání vypadávání vlasů

Pokud máte slabé vlasy, můžete čelit abnormálnímu vypadávání až plešatosti. Káva stimuluje vlasové folikuly a bojuje proti vypadávání vlasů. Svědky tohoto problému můžete být především postupem času, kdy člověk přirozeně stárne. U mužů dochází k plešatosti většinou kvůli pohlavnímu hormonu, dihydrotestosteronu (DHT).

Fotografie: Pixabay

Poškozuje vlasové folikuly a vede k vypadávání vlasů. Kofein blokuje účinky DHT v mužských vlasových folikulech. Ženy s vysokou hladinou DHT mohou také zažít vypadávání vlasů a mohou tento problém překonat pomocí kávy.

Podporuje zdravé a lesklé vlasy

Antioxidační vlastnosti a živiny kofeinu posilují vlasové folikuly a dodávají tak vlasům lesk. Neoficiální důkazy naznačují, že oplachování vlasů kávou snižuje matnost kadeří a činí je hladšími. To může také snížit třepení a oživit vzhled vašich vlasů. Při aplikaci kávy na vlasy je kofein nezbavuje přirozených olejů. Pomáhá vlasům udržet si vlhkost a přirozený lesk. Kromě toho zvyšuje krevní oběh a pomáhá živinám dostat se ke kořínkům vlasů, což má za následek zdravé a lesklé vlasy.

Zdroj: Healthline, StyleCraze