Bleskově rychlý domácí trénink, který odbourá veškerý břišní tuk. Ženy jen litují, že ho neznaly už před lety

Fotografie: Depositphotos

Břišní tuk je nejen nevzhledný, ale také souvisí s vyšším rizikem vzniku závažných srdečních chorob. Zbavte se ho pomocí těchto účinných cvičení.

Nadměrné množství břišního tuku je spojeno s vyšším rizikem srdečních chorob, cukrovky a dokonce i rakoviny. Proto v případě, že se s tímto problémem potýkáte i vy, byste jej rozhodně měli začít co nejdříve řešit. Naštěstí však existují velmi účinné domácí cviky, které vám přebytečná kila pomohou snadno shodit, a to již během několika týdnů. Níže se můžete seznámit s těmi nejlepšími z nich. Více prozradil fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Spalování tuku je důležité

Pokud vás trápí břišní tuk, rozhodně byste měli co nejdříve zakročit. Tím, že zhubnete, totiž nejen zmenšíte svůj pas, ale také odbouráte nebezpečnou vrstvu viscerálního tuku – tedy druh tuku v břišní dutině, který nevidíte, ale který zvyšuje zdravotní rizika mnoha onemocnění. Pravidelná fyzická aktivita navíc zlepšuje funkci cév a také kvalitu spánku, což má obecně velmi příznivý vliv na lidské zdraví a mnohdy také psychiku. My jsme si proto pro vás připravili účinné cviky, které dokáží spálit přebytečný břišní tuk již za pouhých 12 minut.

1) Horolezec

Ještě než začněte, je dobré zmínit, že tato cvičení byste měli provádět pro získání těch nejlepších výsledků v doporučeném pořadí dvakrát týdně a po třech kolech. Nejprve začněte horolezcem: Položte se na zem tak, abyste stáli na všech čtyřech. Poté vyzdvihněte pánev a začněte nohama vykopávat do oblasti pod vaším břichem. Pohyb proveďte 30krát, přičemž dbejte na to, abyste pociťovali, jak pracují vaše břišní svaly

2) Zvedání nohou

Lehněte si na záda na podložku tak, aby vaše horní část těla byla co nejvíce zpevněná s podlahou a ruce položte podél svých boků. Poté začněte pomalým pohybem zvedat své nohy ke stropu a následně je spouštějte dolů. Tímto způsobem pokračujte 16krát, přičemž dbejte na to, abyste pociťovali, jak se vám stlačují břišní svaly.

3) Klasické sklapovačky

Sedněte si na zem s pokrčenými koleny, poté položte na podlahu i svá záda a rukama se chytněte za krkem nebo týlem hlavy. Ujistěte se, že vaše chodidla jsou připevněná k zemi, a poté začněte ke kolenům zvedat horní část těla. Při dalších pohybech dbejte na to, abyste zády nešli úplně dolů a snažte se je provádět v co nejrychlejším tempu. Cvičení opakujte 20 krát.

4) Zadní zdvih

Tento cvik skvěle procvičí jak vaše břišní svaly, tak i spodní záda, čímž vás ochrání před bolestí páteře a podpoří držení vašeho těla. Jednoduše si lehněte na své břicho, natáhněte ruce dopředu a zpevněte své nohy (aby byly pevně na zemi). Pohled směřujte dopředu, přičemž začněte zvedat svůj trup ze země do takové výšky, abyste pociťovali stlačení ve spodních zádech. Cvičení opakujte 16krát.

5) Doteky paty

Nyní si opět lehněte na svá záda s rukama podél boků a pokrčte svá kolena. Vyzdvihněte svou hlavu (z podlahy by se měl odlepit pouze váš krk) a začněte pravou ruku natahovat do oblasti vedle pravého chodidla. Pohyb proveďte 20krát a poté cvičení opakujte na levou stranu. Měli byste pociťovat, jak se vám stlačují boční svaly v oblasti břicha. Nyní si dejte několika minutovou pauzu (maximálně však 5 minut) a poté proveďte ještě dvě kola tohoto osvědčeného tréninku.