Extrémně účinný způsob čištění žehličky zevnitř i zvenku. Prodlužte její životnost a zlepšete kvalitu žehlení

Fotografie: Depositphotos

Žehlička je účinný pomocník, který nám zajistí, že naše prádlo bude perfektně rovné. I ona se však postupem času opotřebovává, a tak je nutné o ni pečovat.

Mnohým z nás to připadá jako nepotřebné, ale i žehličku je nutné čistit. Pokud její údržbě nevěnujeme dostatečnou péči, postupem času se opotřebuje. To může vést nejen k jejímu dřívějšímu zničení, ale také k poškození našeho prádla. Je proto dobré vědět, jak o ni správně pečovat. Metoda jejího čištění není nijak složitá, ani finančně náročná. Vystačíme si se surovinami, které máme běžně v domácnosti. 

Fotografie: Freepik

Péče o plochu žehličky bez poškrábání

Základem správné péče o žehličku je šetrné zacházení. Aby mohla správně fungovat, je zapotřebí ji čistit tak, aby nedošlo k jejímu poškrábání. K tomu budeme potřebovat zubní kartáček.

Výhodou je, že nemusí být nový, stačí nějaký použitý, který již není vhodný na péči o naše zuby. Jeho štětiny by měly být co nejměkčí. K němu si připravíme směs zubní pasty, kyseliny citronové a vroucí vody. Tato kombinace vyčistí žehlicí plochu bez velké námahy a poškození. 

Fotografie: Freepik

Nejprve si do sklenice nalijeme 500 mililitrů vroucí vody. Do té postupně přidáme 2 čajové lžičky kyseliny citronové a pečlivě promícháme. Nyní si do ruky vezmeme žehličku, kterou nakloníme do svislé polohy, a připravenou směs nalijeme do nádržky, kam běžně dáváme vodu na napařování prádla. Následně žehličku zapneme a tento program zvolíme. Jakmile je žehlička připravená, stiskneme tlačítko pro tvorbu páry.

Účinná a levná metoda, téměř bez námahy

Tlačítko držíme do té doby, dokud se veškerá voda v žehličce neodpaří. Jakmile k tomu dojde, můžeme se podívat na plochu, která při žehlení přichází do styku s naším prádlem. Zde uvidíme sediment, který byl v žehličce usazen a být tam neměl. Tím máme první krok našeho čištění za sebou, vyčistili jsme vnitřní prostor. Poté si do ruky vezmeme kartáček a zubní pastu. Tu naneseme na celou plochu naší žehličky. 

Pomocí kartáčku pak tento prostor vyčistíme. Díky tomu, že jsme zvolili kartáček s měkkými štětinami, nedojde k nechtěnému poškrábání a znehodnocení žehlicí plochy.

Jakmile je celý povrch vyčištěn, vezmeme houbičku na nádobí, kterou namočíme v teplé vodě. Jednoduše povrch otřeme a zbavíme ho zbytků zubní pasty. Díky tomuto jednoduchému postupu prodloužíme životnost žehličky a i po delším používání bude stále vypadat jako nová.

Zdroj: Goodhousekeeping, Marina Žuková / YouTube