Fotografie spícího labradora na nemocničním lůžku s chlapcem vyvolala nevoli. Porušení pravidel bylo ale v tomto případě nutné

Fotografie: Depositphotos

Některé děti se narodí s onemocněním, které je nevyléčitelné, a musí se s ním naučit žít. Tento malý chlapec se seznámil se psem, jenž mu změnil život, a průběh autismu se zlepšil.

Děti s chronickým nebo nevyléčitelným onemocněním jsou velcí bojovníci, kteří se v životě musí poprat s nástrahami, jež si pro ně osud nachystal. Příkladem mohou být děti s autismem, u kterých ani ostatní lidé pořádně netuší, jak se k nim chovat. Občas jsou tito jedinci druhými nepochopeni, ale existují ještě zvířata, jež mohou pomoci.

Seznámení se psem zlepšilo průběh nemoci

Profesionálně vycvičení psi dokážou ostatním pomoci lépe než jakýkoliv jiný odborník. Pes, kterému bylo 9 let, se seznámil s malým Jamesem a všichni doufali, že se díky tomu chlapcův stav zlepší. Od doby, kdy se tito dva poznali, bez sebe neudělali ani krok. Tento černý labrador byl vycvičen k tomu, aby dokázal poskytovat psychologickou pomoc pro postižené.

Díky jeho citlivosti a výcviku byl natolik vnímavý, že si ho James dokonce připustil k tělu. James neměl rád dotyky někoho jiného a nechtěl, aby na něj kdokoliv sahal. Svému pejskovi to ale dovolil a díky tomu u něj mohlo být provedeno i vyšetření v nemocnici. Když mělo dojít k vyšetření, James nebyl vůbec v klidu, a proto k němu pustili jeho psa. Hned poté se James uklidnil a lékaři mohli udělat všechna potřebná vyšetření.

;

Jak se chovat k dítěti s autismem

Jelikož děti s tímto onemocněním mají podobné chování, je známo několik věcí, jak by se k nim ostatní měli chovat. Hlavní je, aby autista dokázal předvídat vaše chování, a pokud se ho budete chtít dotknout, musíte se ho zeptat nebo mu to říct. Nikdy nezvyšujte hlas a buďte dostatečně trpěliví.

Dále mějte na paměti, že člověku s autismem je potřeba pokládat jednoduché otázky a nejlépe ty, na které může odpovědět ano/ne. Někteří autisté nemají rádi, když jim lidé koukají při rozhovoru do očí, vyvolává to v nich paniku, neudržujte tedy přímý oční kontakt. V případě, že se vám autista bude zdát zmatený, řekněte mu, co se právě stalo. Možná to totiž zrovna zapomněl.

Zdroj: ABC News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]