Jak originálně darovat peníze

Přemýšlíte, co pořídit blízké osobě za dárek, ale vůbec nic vás nenapadá? Vybrat několikrát do roka dárek pro různé osoby není jen tak. Není divu, že se mnohdy zasekneme na mrtvém bodu. Nepatříte-li k těm, co jdou do obchodu a koupí, co jim prvně pod ruce přijde, pak je to ještě těžší. Ono popravdě nepraktický dárek nejenže nepotěší, i když se praví: darovanému koni na zuby nehleď, ale jsou to svým způsobem vyhozené peníze.

Když už jsme u těch peněz, ideální je darovat peníze, když si skutečně nejste jisti tím, že by váš dárek potěšil a ohromil. Ovšem podat někomu ruku s přáním a dát mu peníze v obálce by asi nebylo úplně to pravé ořechové. Přinášíme vám tipy, jak peníze darovat vtipně a originálně.

Kytice z papírových bankovek

Potřebovat budete: patřičný obnos bankovek (kolik hodláte investovat), větvičky, travinu, lístky, drátek. Postup je zcela snadný: bankovky složíte podle návodu origami a přiděláte k sobě drátkem. Pak už stačí jen do květináče či vázy naaranžovat větvičky, travinu a jiné poklady přírody a zapíchat kytičky z bankovek. Pro snadnější a neméně hezký způsob stačí jen bankovky stočit do trychtýře a ozdobit jimi živou květinu, kterou vám připraví na přání v květinářství.

Kytice z drobných

Opět se fantazii meze nekladou. Drobné mince přilepíte za pomocí tavné pistole (lepidlo minci nepoškodí) na špejli, kterou obarvíte na zeleno. Opět napícháte do květináče nebo zastrčíte do vázy, kde naaranžujete jakoukoliv kytku – papírové, slaměnky nebo klidně živé květy a mezi ně nastrkáte na špejli přilepené mince.

Bonboniéra s penězi

Čokoládová bonboniéra je bezpochyby sladký a dobrý dárek, ale bonboniéra s penězi, to je jiné kafe. Překvapte někoho tímto originálním dárkem. Potřebovat budete klasickou „bombošku“ čokoládu vytáhnete a do dolíčků v plastovém obalu naskládáte papírové bankovky či mince. Opět originálně zabalte a darujte.

Kniha s překvapením

Buď můžete vytvořit sami vlastnoručně knížku, kde namísto psaného listu budou bankovky nebo si můžete práci usnadnit a použít rovnou nějakou oblíbenou knihu a vložit do ní bankovky na různé strany knihy – kniha s finančním překvapením.

Obrázek: pixabay