Jak snadno a levně získat falešnou cihlovou zeď, která vypadá jako skutečná

faux brick wall painting faux brick wall painting faux stone wall How To Paint A Faux Brick Wall - How to Paint a Room

Cihlová zeď je velkým hitem interiérů. Ne každý si však může dovolit opravdovou cihlovou stěnu, proto si lidé nechávají dělat obklady, které cihly imitují. Ty však nejsou levné, navíc se na nich (jelikož jsou pórovité a drsné) chytá prach. Další možností je použít realistickou tapetu, která jednak vyjde mnohem levněji, než obklady a také se v případě potřeby lépe odstraňuje.

Efektu cihlové stěny docílíte i pomocí polystyrenových čtverců, které se lepí na stěnu a následně je ještě upravujete a malujete. Hodně práce a opět nic levného.

V neposlední řadě si můžete cihlovou zeď i nakreslit přímo na vaší stěnu. Je to jeden z nejlevnějších způsobů. Navíc i praktických, protože stěnu můžete kdykoliv přemalovat, až zatoužíte po změně interiéru. Právě této poslední variantě se budeme v dnešním článku věnovat.

Barva cihel a spárování

Cihlová stěna může být v různých odstínech oranžové, šedé či béžové barvy. Mezery mezi cihlami bývají pak podle zvolené barvy cihel opět v rozdílné barvě. Například oranžové cihly a šedé spárování. Nebo tmavě šedé cihly a béžové spárování. Vyberte si tedy vhodné barevné kombinace a jdeme na další krok.

Základní barva

Jakmile máte vybrány barvy, musíte vymalovat stěnu barvou, která bude tvořit spárování. Použít můžete jednu barvu, ale pro realističtější vzhled je vhodné použít dva až tři odstíny a cik cak je na stěnu namalovat. Spárování mezi cihlami nebývá jednotné, takže pro výsledný efekt je to lepší.

Malování cihel

Nyní přichází na řadu malování samotných cihel. Opět existuje několik způsobů, jak cihly nakreslit. Buď si koupíte houbu, která tvarem a velikostí připomíná cihlu nebo razítko. Obojí pak namáčíte do barvy a tisknete na zeď. Musíte si však hlídat, aby byly rovně. Lepší variantou je použít šablonu.

Tu nastříkáte ze spodní strany vždy speciálním sprejem, který zajistí, aby šablona přilnula na zeď, pak ji ještě pro jistotu přilepíte speciální lepicí páskou a válečkem vymalujete tento prostor barvou, kterou jste si vybrali. Jakmile máte jeden úsek hotov, šablonu přemístíte, až vymalujte celou stěnu nebo kus stěny, kde chcete cihlový efekt.

Ani cihly nebývají většinou jedna vedle druhé stejné barvy. Jsou místa, kde jsou tmavší nebo světlejší. Tyto rozdíly pak ještě doladíte pomocí štětce nebo houbičky. Necháte uschnout a máte hotovo. Můžete uklidit a ustavit nábytek.

Obrázky: christmaslifes, kpopped