Kočky jsou nejen krásné, ale také mají unikátní terapeutické účinky

Proč si lidé pořizují kočky? Hlavně proto, aby nebyli sami, stejně jako proto, aby se měli s kým mazlit. Málokdo ale zmíní i třetí důvod. Kočky mají vliv na lidské zdraví. Říká se, že mají unikátní terapeutické účinky. Je to pravda a skutečně k něčemu takovému může docházet? Rozhodně ano.

Pozitivní vliv na psychiku

Kočky mají jedinečný vliv na psychiku člověka. Jsou vlastně členem domácnosti, díky kterému nejsme sami. A jelikož každý člověk je tvor společenský, tak sám nechce být už z principu. Kočka už jenom tím, že je na blízku, dokáže zlepšit naši psychiku a tak je možné vnímat toto zvíře jako člena domácnosti s unikátním vlivem na naši duši. A to jenom proto, že ji doma máme. Efekt se znásobí ve chvíli, kdy se k ní přitulíme a kdy se s ní budeme také mazlit.

Vyřazují zvláštní energii

Ukazuje se také, že kočky dokážou velmi dobře vyřazovat velmi zvláštní energii. Někteří dokonce mluví o tom, že kočky mohou mít šestý smysl a že tak dokážou zcela unikátně předpovídat mnoho věcí a doslova varovat před řadou špatných věcí. Řada lidí jim přisuzuje i to, že pokud se kočka začne v domácnosti chovat divně, tak může docházet k situacím, že v domě nebo v bytě není něco v pořádku.

Kočky reagují i na sociální interakce

Kočky jsou unikátními domácími mazlíčky také z toho důvodu, že mohou poměrně zajímavě reagovat na řadu různých sociálních interakcí. Pokud například křičíte a nadáváte, nebo trestáte své dítě a je poblíž kočka, může to výrazně narušit její chování. Jak v tom, jak se bude sama chovat, tak v tom, jak se bude chovat k vám.

Mohou působit i negativně

I když primárně kočky přinášejí hlavně pozitiva, nelze zapomínat také na to, že mohou působit i negativně. Pokud z nás vyzařuje něco špatného, tak to kočky vycítí a mohou se k nám začít chovat špatně. To pro nás může být celkem zajímavý a také celkem důležitý signál, který nám řekne, že s námi něco nemusí být v pořádku. A je třeba to co nejdříve a co nejrychleji změnit.

Fotografie: Pixabay