Manželé si koupili starý koňský přepravník. Místo hypotéky na byt z něj udělali rozkošný malý domov, interiér je úžasný

Fotografie: iStock

Pár se začal zajímat o koupi nemovitosti. Dvojice však byla stále více rozčarovaná z představy, že by byla svázána hypotékou a velkým dluhem.

Přestavba starého koňského přepravníku, který sloužil pro přepravu na závody, v moderní domov by se dala označit za bláznivou záležitost, ale jakmile se tento pár pustil do díla, nic ho nezastavilo. A nyní jsou hrdými majitelkami nádherné nemovitosti na kolech. Třicetiletá Sophie Frykfors von Hekkel, architektonická designérka, a její jednatřicetiletá partnerka, kadeřnice Lalli Castiglione, utratily za koupi 7,5tunového boxu na koně 100 000 korun a 340 000 korun za jeho rekonstrukci.

Domov z koňského přepravníku

Angličanky koupily starý vůz v únoru 2020. Obě v té době pracovaly a nic jim nebránilo plnit si svůj sen. Pak ale přišla pandemie covidu a britský premiér oznámil, že země přejde do lockdownu. Lalli nemohla pracovat, protože byla nucena zavřít, takže se v podstatě vrhly na svůj projekt. Dvojice „svlékla“ koňský přepravník a začalo vše od nuly, přičemž celý proces dokumentovaly na svém instagramu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HORSEBOX – our tiny home! (@blackboxbramble)

Dvojice si nejprve nakreslila prvky, které chtěly do svého domova zahrnout, a poté vytvořily 3D model v počítačovém programu. Obytný vůz dnes obsahuje kuchyň, ložnici, obývací pokoj i koupelnu. Dům o nevelkých rozměrech se může pochlubit stylovým obývacím prostorem v přízemí s kuchyní, koupelnou se sprchou, domácí kanceláří a rozkládací obývací částí, již lze přeměnit na jídelnu nebo náhradní ložnici. Po krátkém výstupu po žebříku se dostanete do hlavní ložnice s manželskou postelí.

Plnohodnotné bydlení pro mladý pár

Vůz má celkovou délku 6 metrů a výšku i šířku necelé dva metry. Napájení zajišťují solární panely na elektřinu a plyn v lahvích. Kromě špičkových spotřebičů je zde také vestavěná skříň a spíž. Velké posuvné dveře a nová okna nabízejí dostatek přirozeného světla.

Sophie, která za svůj brightonský byt platila měsíční nájem v přepočtu 30 tisíc korun, chtěla mít vlastní bydlení, ale nemohla si dovolit hypotéku. V rozhovoru řekla: Nyní se naše životní náklady snížily na 1 500 korun měsíčně za vodu a plyn plus náklady za naftu.“ Dům, který v současné době stojí v Uckfieldu ve východním Sussexu má nádrže na sladkou vodu a odpadní vodu stejné velikosti jako v běžném domě.

Energii dodávají solární panely na elektřinu a plyn v lahvích. Kromě špičkových spotřebičů je v bytě vestavěná skříň a spíž. A dokonce je tu i speciální police na psí pelíšky pro jejich mazlíčky Shelby a Ghosta. Chtěly, aby se jim v domě žilo pohodlně, aby měl plnohodnotný plynový sporák, pořádnou sprchu, dostatek místa na uskladnění oblečení a jídla a v případě potřeby i na ubytování hostů. Ženy dodaly, že lockdown během pandemie jim umožnil dostatek času na dokončení prací.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]