18letý chlapec v televizi zazpíval svému zesnulému otci. Porotci talentové soutěže nakonec podlehli emocím

Fotografie: RTP / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mladý muž má velmi emotivní hlas a vybral si opravdu smutnou píseň. Ani muži v porotě nedokázali udržet slzy a všichni se rozplakali.

V talentové soutěži Americký idol se objevil teprve 18letý mladý muž, jenž svým vystoupením všechny dojal. Jeho otec před pár měsíci zemřel. O loučení s otcem je také píseň, kterou si vybral. Slova písně a jeho emotivní a krásný hlas nakonec rozpláčou všechny tři porotce. Podívejte se, co mu po skončení písně řekli.

Jeho otec ho přivedl k hudbě

18letý Iam Tongi pochází z Kahuku na Havaji. Před třemi lety se však se svojí rodinou přestěhoval do amerického Seattlu. Porotci soutěže Americký idol se ho nejprve vyptávali, co přimělo rodinu odstěhovat se z takového ráje, jako je Havaj. Iam řekl, že je vyhnaly vysoké ceny, a tak se museli přestěhovat do levnějšího státu.

Pak přišla řeč i na jeho rodiče a Iam se svěřil, že jeho otec zemřel před pár měsíci a že právě jemu by chtěl věnovat tuto píseň. Bylo na něm vidět, že se se smrtí otce stále vyrovnává, a byl to právě on, kdo ho naučil milovat hudbu. Iam měl slzy v očích, a tak mu porotci dali chvilku, aby se mohl před písní trochu uklidnit. Pak Iam spustil.

Za chvíli všichni vytáhli kapesníky

Píseň Monsters od Jamese Blunta je velice dojemná a Iam má tak krásný hlas, že nakonec začali emocím podléhat i všichni tři porotci. Pokud rozumíte anglickému textu, zaručeně budete plakat také. Píseň o loučení syna se svým otcem musí každého chytnout za srdce. A tak si i porotci brzy museli vytáhnout papírové kapesníky.

„Nejsem tvůj syn, ty nejsi můj otec. Jsme jen dva dospělí muži, kteří se loučí. Není třeba si odpouštět, není třeba zapomínat. Znám tvé chyby a ty znáš moje. A zatímco budeš spát, pokusím se, abys na mě mohl být pyšný. Tak tati, nechceš jen zavřít oči? Neboj se, teď jsem na řadě já, abych zahnal příšery pryč,“ zní refrén této písně, která nenechá jedno oko suché.

Je žhavým kandidátem dostat se v soutěži daleko

„Nebál jsem, že to nezvládneš, bál jsem se, jestli to zvládneme my,“ řekl mu porotce poté, co Iam dozpíval. „Vybral sis fantastickou píseň. Přišlo mi, jako bys tu píseň napsal ty. Rozplakal jsi tyhle dva dospělé muže. Dotkl ses jich a to je to, co ti nejlepší vypravěči dělají. Tvůj hlas je prostě skvělý,“ vyjádřila se k jeho výkonu porotkyně.

Iam díky svému brilantnímu výkonu postoupil do dalších kol soutěže a je žhavým kandidátem na to, aby to dotáhl hodně vysoko. Soutěž je v plném proudu, a kam se mu podaří v soutěži dojít, se teprve uvidí. Avšak už teď má i velkou podporu fanoušků a jeho vystoupení má zatím největší ohlas ze všech soutěžících. Podívaly se na něj už přes tři miliony lidí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]