Objevily se hemoroidy a nepříjemně svědí? Okamžitou úlevu spolehlivě poskytne jedna věc z kuchyně

Fotografie: iStock

Hemoroidy může mít každý druhý člověk a pokud se objeví zrovna u vás, měli byste s nimi začít něco dělat. Vyzkoušet můžete například tuto domácí léčbu, která uleví od nepříjemných pocitů.

V životě každého člověka se mohou objevit problémy, jako jsou například hemoroidy. Pokud je objevíte v čas, nemusí se jednat o vážný stav a můžete je začít léčit. Než se vydáte k odborníkovi nebo vašemu lékaři, máte možnost si vyzkoušet domácí léčbu, jež vám může ulevit od nepříjemných pocitů a zmírnit vaše problémy, říká doktorka Monisha Bhanote.

Nejčastější příznaky hemoroidů

Ještě než začnete s léčbou hemoroidů, měli byste se u svého lékaře ujistit, že je opravdu máte, ale pokud se vám k doktorovi zrovna nechce, podívejte se na ty nejčastější příznaky, které hemoroidy doprovází. Patří mezi ně krvácení během stolice, svědění v oblasti konečníku, bolest nebo otok u konečníku, bulky v okolí konečníku, pálení a jiné nepříjemné pocity v anální oblasti.

V případě, že tyto příznaky odpovídají tomu, co právě zažíváte, možná byste se měli pustit do domácí léčby. Určitě byste měli zajít i za vaším lékařem, který vám doporučí tu nejlepší léčbu. V dnešní době naleznete v lékárně velké množství přípravků a léků, které pomáhají při léčbě hemoroidů, zároveň ale lidé v současnosti myslí i na to, že musí šetřit peníze. Podívejte se proto na domácí léky, které vám mohou pomoci.

Aloe vám rychle pomůže

Podívejte se doma, zda nemáte v nějakém šuplíku, kosmetické taštičce nebo u lékárničky gel z aloe vera. Tento zázračný přípravek vám totiž dokáže rychle ulevit od nepříjemných pocitů. Gel z aloe vera má protizánětlivé účinky a rychle přináší úlevu. Naneste gel na místa, kde cítíte nepříjemné pocity a po chvilce se vám uleví.

Fotografie: Pixabay

Brambory a česnek

Pokud si myslíte, že brambory a česnek využijete pouze v kuchyni, tak jste na omylu. Jakmile vás přepadnou problémy s hemoroidy, můžete sáhnout i po těchto surovinách. Brambory dokáží bojovat proti krvácení z konečníku. Nastrouhejte si brambory a poté je přiložte na hemoroidy a nechte zaschnout. Tato surovina by měla zastavit krvácení a ulevit vám od nepříjemných pocitů.

Česnek vám zase pomůže od všech potíží, které hemoroidy způsobují. Předtím než jej použijete, si ale musíte připravit odvar. Do vroucí vody dejte 3 stroužky této suroviny a 3 bobkové listy. Ingredience vařte asi 10 minut a poté nechte vše vychladnout. Nakonec odvar nanášejte na hemoroidy asi třikrát denně a po pár dnech byste měli cítit úlevu.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je známý pro své pozitivní účinky na pokožku. Jakmile budete mít dojem, že máte hemoroidy sáhněte po tomto přípravku, jelikož má uklidňující účinky na pokožku. Olej aplikujte na bolavá místa a nechte působit. Po chvilce se můžete těšit z toho, že tento olej pomáhá proti bolestivým hemoroidům a zmenšuje otoky.

Heřmánek a jablečný ocet

Jestliže nemáte doma ani jednu surovinu, která by vám mohla pomoci v domácí léčbě hemoroidů, zkuste se zajít podívat od kuchyně nebo spíže, zda na tomto místě nenajdete heřmánek nebo jablečný ocet. Jablečný ocet stačí nanést na vatové tamponky a ty dát na bolavá místa. Heřmánek je potřeba uvařit jako klasický čaj a nechat jej vychladnout. Následně do heřmánku namočte vatové tamponky nebo kousek žínky a opět přiložte na bolavá místa. Obě suroviny by měly pokožku uklidnit a zmírnit potíže.

Zdroj: Healthline