Pěstování růží pouze ze stonků se stává čím dál tím víc populární. Stačí voda a zemina

Pěstování růží se stává hitem. Zvláště to, kde stačí zasadit jenom obyčejné stonky. Podívejte se společně s námi jak na to. I když to může znít na první pohled jakkoliv zvláštně tak realita je taková, že dané pěstování růží může být zcela běžná. Pokud si opatříte pár stonků tak vám poradíme co s nimi udělat, aby opět dokonale vyrostly.

Stačí jenom pár jednoduchých ingrediencí

Aby se vše podařilo a pěstování růží se setkalo s úspěchem, je třeba si opatřit nezbytné ingredience. Těch je celkem pět a pokud je nemáte doma, snadno se dají koupit. Potřebovat budete toto:

  • 1 lžičku medu
  • 2 lžičky šťávy z aloe vera
  • 1 lžičku dřevěného popelu
  • 150 ml odstáté vody
  • Zeminu pro pěstování růží

Stonky růží je třeba nachystat

Aby se výsledek opravdu vydařil, je třeba správně nachystat i jednotlivé stonky růží. Pokud jste zkušeným zahrádkářem, tak vám pojem zvaný řízkování rozhodně něco říká. Pokud nejste, tak vás to naučíme. Je třeba prohlédnout si stonek, spočítat pupeny a zhruba u třetího až pátého provedete řez. A to v úhlu 45 stupňů. To je celé. Tím máte stonky růží připraveny.

Namočte do speciální lázně

Je tu krok číslo dvě, kterým je namočení připravených stonků do speciální lázně. Jejím základem je nejenom odstátá voda, ale také med a šťáva z aloe. Vše je doplněno také popelem. Do tohoto roztoku se dané stonky namočí a následně se zde nechají zhruba 12 hodin. Pokud je namáčíte delší dobu po řízkování, je vhodné dobu působení vody i o několik hodin prodloužit.

Přesaďte do provizorních květináčů

Dobře poslouží třeba klasické plastové kelímky. Důležitou podmínkou je to, aby se jednalo o půdu která bude kyprá a bude bohatá na humus. Také nezapomeňte na vhodnou vlhkost půdy. Takto nechte v půdě jednotlivé stonky asi 24 hodin. Díky tomu budou stále nasávat potřebnou vláhu, stejně jako živiny a samozřejmě i nezbytný kyslík.

Zajistěte vlhké prostředí

Další krok v pěstování růží je spojený s nutností zajistit rostlinám teplejší a hlavně vlhké prostředí. V tomto případě vám poslouží obyčejné igelitové sáčky, které přes jednotlivé stonky navléknete. Minimálně jednou denně je však otevřete, aby se k rostlině dostal kyslík. Nezapomeňte také na pravidelnou zálivku aby měla růže správnou vláhu i požadované vlhké prostředí. Takto pěstujte delší dobu, a to 30 – 60 dní, než dostatečně zakoření.

Přesaďte do klasického květináče

Nyní už zbývá poslední krok, kterým je přesazení do klasického, dostatečně velkého květináče. Snažte se přesazovat opatrně, abyste nepoškodili kořenový systém. Tím je váš pokus o pěstování růží ze stonků úspěšně u konce, což poznáte tak, že se vám daná rostlina odmění opravdu krásným květem. Tímto postupem můžete vypěstovat v podstatě jakoukoliv růži bez ohledu na to jaký odstín máte rádi, nebo jaký odstín miluje ta, pro kterou dané růže budete mít.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]