Přírodní lék na rýmu a zánět vedlejších nosních dutin. Účinnější než některé běžně používané metody

Fotografie: Pixabay

V poslední době dochází k návratu k léčebným metodám pocházejícím z přírody. Jsou mnohdy více účinné než přípravky, které koupíme v obchodě.

Příchod jara a náhlé a nečekané výkyvy teplot způsobují vznik různých onemocnění a alergií. Mezi nejčastější patří ucpaný nos, podrážděná sliznice a rýma. Onemocnění se následně projevuje zvýšeným tlakem v oblasti hlavy. Zánět nosních dutin se dělí na 4 typy – akutní, subakutní, chronický a recidivující. Se všemi těmito druhy si náš přírodní lék dokáže poradit.

Fotografie: Unasplash

Rozdíl mezi obyčejnou rýmou a zánětem dutin

Rýma je zánětlivé onemocnění nosní sliznice, které má obvykle krátkodobý průběh, ale někdy se její léčba může protáhnout. Hlavní příčinou rýmy je infekce nebo alergie, způsobená prachem, pylem nebo roztoči. Rýma může být původu virového, bakteriálního nebo způsobena houbami. Příznaky obvykle trvají dva a více dnů, které následují po sobě. Doprovázejícími příznaky onemocnění mohou být bolesti hlavy, oteklá víčka a sípot.

Fotografie: Unasplash

Závažnějším onemocněním je zánět vedlejších nosních dutin. Onemocnění je charakterizováno silnou, pulzující bolestí v oblasti mezi očima a pocitem silného tlaku v oblasti hlavy. Zánět se tvoří v kostních dutinách v okolí nosu, tváří a očí. Doprovodnými příznaky onemocnění může být nevolnost, která často vzniká jako důsledek neutichajícího kašle. Často pozorovaný příznak je také výtok z nosu.

Jednoduchý recept na rychlou a účinnou léčbu

Přírodní lék na léčbu zánětu nosních dutin vytvoříme ze surovin, které najdeme doma ve spíži. Na přípravu budeme potřebovat 4 kusy kůry z citrónu, hřebíček a 350 ml alkoholu. Připravíme si láhev o objemu 500 ml, do které vložíme jemně nasekanou kůru a hřebíček. Obě ingredience opatrně zamícháme a nalijeme do vzniklé směsi alkohol. Takto připravenou směs necháme na tmavém místě po dobu nejméně 10 dnů. Následně inhalujeme  nebo vyplachujeme dutiny. Můžeme opakovat až třikrát denně.

Fotografie: Unasplash

Citron je bohatým zdrojem vitaminu C, který pomáhá v boji s chřipkou, nachlazením a bolestí v krku. Hřebíček má antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají zastavit růst mikroorganismů způsobujících onemocnění. Tato léčba je pouze preventivní, pomáhá ke zmírnění příznaků.

Nedoporučuje se produkt používat delší dobu, než 2 týdny po sobě. Pokud se stav nezlepší, doporučujeme vyhledat odborníka a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Výrobek není vhodný pro těhotné nebo kojící ženy.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]