Spát nazí není tak moc populární i když k tomu existuje minimálně 5 dobrých důvodů

Spát nazí není zase tak populární, jak by mělo být. Většina lidí spí v pyžamu anebo tričku a spodním prádle. Spát nazí přináší spoustu výhod, samozřejmě zdravotních. I když úspora za pyžamo není také marná. Hlavním důvodem je však přirozená termoregulace těla. Mimo to, že spánek bez pyžama je delší, hlubší, přináší i jiné zdravotní výhody. Povíme si, které to jsou.

Lepší zdraví genitálií

Lepší proudění vzduchu zejména kolem intimních partiích je vhodné pro muže i ženy. Pokud máte volnější pyžamo, pak je to ještě správně. Spíte-li v upnutých šortkách či spodním prádle, pak si říkáte o malér. Bakteriím se velmi daří ve vlhku, což je zkratka k vaginálním infekcím. Ženy jsou v tomto ohledu náchylnější, problémy tohoto rázu se však nevyhýbají ani mužům. Kromě toho, že nevhodné oblečení na noc může spouštět infekce, zhoršuje plodnost u mužů.

Šťastnější vztahy

Spát nazí je také dobré pro intimitu. To doslova sbližuje páry tím, že se navzájem dotýkají (tělo na tělo) kontakt s pokožkou uvolňuje oxytocin. Bylo prokázáno, že oxytocin snižuje krevní tlak, úzkost a posiluje imunitní systém. Zkrátka a dobře lidé, kteří spí nazí mívají mnohem šťastnější vztahy než ti, kteří spí v pyžamu či jiném oděvu.

Silnější imunita

Kvalitní spánek je dobrý pro regeneraci organismu, povzbuzuje se tím také obranyschopnost organismu. Spánek bez jakéhokoliv oděvu pomáhá zbavovat se stresu. Spát nazí je z hlediska zdravotních výhod podobné, jako otužování.

Prevence cukrovky

Studie prováděná ve Švédsku prokázala, že spát při nižších teplotách zlepšuje metabolismus a snižuje hladinu cukru v krvi. Kýženého efektu dosahovali lidé zařazení do výzkumu tím, že spali nazí. Jedná se tedy o skvělou prevenci.

Pomalejší stárnutí

Všeobecně se ví, že otužování zpomaluje stárnutí. Podobně působí i spánek na Adama a Evu. Navíc není žádnou novinkou, že stárnutí brzdí i kvalitní spánek. A ten si dopřejete tak, že budete spát nazí.

Obrázky: pixabay