Typ krevní skupiny má silný vlil na osobnost člověka. Je dobré vědět, jak lidi na denní bázi ovlivňuje

Fotografie: ICSident / Creative Commons / Attribution 2.0

Mnoho lidí netuší, jaká je jejich krevní skupina. Pokud to ale víte, můžete si zjistit, jaké jsou pro vás vhodné potraviny, jak zvládáte stresové situace nebo jaká je vaše pravá povaha.

Pokud byste si chtěli nechat zjistit, jaká je vaše krevní skupina, museli byste si zajít do laboratoře, kde vám odeberou vzorek krve a poté vám řeknou výsledek. Díky tomu, že byste zjistili, jaká je vaše krevní skupina, byste se o sobě mohli dozvědět mnohem více věcí. Pokud to už víte, nebo víte krevní skupinu někoho jiného, podívejte se, jaký má vliv na život. Více prozradila lékařka Deborah Weatherspoon.

Strava, kterou byste si měli dopřávat

Pro lidi s krevní skupinou A je nejvhodnější vegetariánská strava a mléčné výrobky. Mnohem méně by si však měli dopřávat kávu, kořeněná jídla a luštěniny. Pro krevní skupinu B jsou doporučované mléčné výrobky, ryby a zelenina. Pozor by si měla dávat na alkohol. Krevní skupina 0 by si měla dopřávat dostatek masa, ryb a zeleniny. Vyhnout by se ale měla mléku a průmyslově zpracovaným potravinám. Lidé s krevní skupinou AB by měli jíst více BIO produkty a vyhýbat se smaženému.

Krevní skupina má vliv i na osobnost člověka

Ti, kteří mají krevní skupinu A, jsou považováni za rozené vůdce. Lidé s krevní skupinou B jsou velmi přátelští a dokážou srovnat každý spor. Osoby s krevní skupinou 0 jsou hodně soucitné, ale zároveň praktické. Pokud vám zjistí krevní skupinu AB, pravděpodobně jste velmi klidný člověk, který myslí na budoucnost.

Zvládání stresu podle krevní skupiny

I když by se vám to mohlo zdát divné, podle krevní skupiny si můžete určit i u někoho jiného, jak zvládá stres. Krevní skupina A na tom není se stresem dobře, tito lidé jsou často pod tlakem. Lidé s krevní skupinou B bývají klidní, ale umí vybouchnout. Skvěle jim však pomáhá dechové cvičení. Krevní skupina 0 často vybuchne a má záchvaty vzteku. Ti, kteří mají krevní skupinu AB, jsou frustrovaní, když na ně dlouho působí stres a někdo na ně tlačí.

Fotografie: Pexels

Z jakého důvodu přibíráte

Pokud je vaše krevní skupina A a chcete vědět, čemu se vyhnout, abyste nepřibírali, určitě se obloukem vyhýbejte velkému množství masa a cukrů. Osoby se skupinou B by měly omezit konzumaci smažených jídel. Ti, kteří mají krevní skupinu 0, pravděpodobně nejí pravidelně, a to stojí za vyšší hmotností. U osob s krevní skupinou AB stojí za přibíráním jejich lenost a pohodlnost. Aktivita by tedy mohla pomoci.

Zdroj: Healthline