Věci, které nikdy nesmíte dělat svému psovi. Nevědomky mu můžete ubližovat

Fotografie: Freepik

Pořízení domácího mazlíčka je velký závazek a tak byste si vždy měli uvědomit na co vše dát pozor abyste psovi neublížili.

Máte doma pejska a samozřejmě děláte vše proto, aby se měl co nejlépe a aby byl váš domácí mazlíček zdravý a šťastný. Někdy ale můžete dělat věci, které mu mohou uškodit a vy si to ani neuvědomujete. Psi jsou někdy jako malé děti, jsou zvědaví a vyhledávají dobrodružství, někdy je to ale může dostat i do potíží. Co ale můžete dělat špatně a vaše pejsky ohrožuje.

Výběr špatného obojku

Vybírat můžete z klasických obojků nebo postrojů. Důležité je při výběru dobře zvolit jeho šířku, délku i materiál. Obojky můžou být obyčejné nebo i stahovací, které bývají psovi někdy nepohodlné. Nejlepší volbou jsou postroje, které psa neškrtí ani neřežou do krku. Při výběru obojku musíte zvolit správnou velikost, nesmí mu být velký, aby vám pes neutíkal a ani malý, aby ho neškrtil. Obecně platí, že byste za obojek měli pohodlně dát jeden prst, u velkých plemen by se za obojek měli vejít prsty dva.

Fotografie: Pixabay

Necháte psa samotného v autě

Nikdy byste svého psa neměli nechávat samotného v autě, zejména v letních horkých dne. Podle výzkumů se může teplota uvnitř auta zvýšit až o 20 °C za pouhých 10 minut a to i v případě, že je auto zaparkované ve stínu. Pes se může rychle přehřát a zemřít.

Zanedbávání zubů

Ano i psi mají zuby, o které je potřeba správně pečovat. Stejně tak jako vy si každý den čistíte zuby, tak byste měli i svému pejskovi čistit zuby. Někteří majitelé psů si myslí, že bohatě postačí žvýkací tyčinky, ale ty nevyčistí zadní zuby stejně jako kartáček.

Necháte svého psa jíst vše

Nikdy nedávejte svému psovi stejné jídlo co jíte vy. Je příliš slané, kořeněné nebo mastné. Ve skutečnosti může být toto jídlo pro psa i toxické. Rozhodně ho tedy nekrmte zbytky ze stolu a odnaučte ho žebrat. Bude to chvíli trvat, ale váš pes se to naučí.

Procházky do parku mezi cizí psy

Psi jsou velmi přátelští, proto si při procházce rozmyslete kam své štěně vezmete. Někteří psi můžou být nemocní nebo mohou být přenašeči nemocí. Velký psi mohou být nebezpeční zejména pro štěňata a malá plemena. Při běhání a hraní mohou být nepozorní a neohrabaní a tak jim můžou ublížit.

Fotografie: Freepik

Použití fyzického trestu

Fyzický trest by nikdy neměl být způsob jak psa potrestat za neuposlechnutí pokynu. Za prvé to může být bráno jako týrání zvířat a za druhé to stejně nebude fungovat. Pes bude vystrašený a bude se vás bát. Trénink založený na odměnách je velmi efektivní.

Nedostatek pozornosti

Psi potřebují dostatek duševní i fyzické stimulace. Pravidelné procházky jsou samozřejmostí. Psi potřebují i pravidelný výcvik, musí být vystaveni různým zvukům a pachům, díky tomu bude jejich mozek fungovat mnohem lépe. Pokud jim nebudete věnovat dostatek času a pozornosti najdou si zábavu sami, většinou takovou která se vám nebudou líbit, například hrabání, kousaní a trhání věcí.

Fotografie: Pixabay

Nepřipoutáváte psa v autě

Všichni v autě běžně používají bezpečnostní pásy, tak proč nepřipoutat nebo jinak zajistit i psa. V případě nehody se mohou zranit stejně jako vy, když nebudete připoutáni. Existuje několik metod jak psa připoutat, zeptejte se ve zverimexu, jistě vám rádi poradí.

Křičíte na svého psa

Křikem nikdy nic nevyřešíte, jen svého psa vyděsíte. Obzvlášť pokud na něj budete křičet chvíli potom, co něco provedl. On nebude vědět proč na něj křičíte, bude vyděšený a zmatený.

Fotografie: Freepik

Ponechávání škodlivých předmětů v okolí psa

Pokud máte domácího mazlíčka měli byste tomu přizpůsobit svůj byt či dům. Jestliže s vámi bude doma je nutné uschovat všechny nebezpečné věci, například léky, baterie nebo laky na nehty.

Nedostatečná prevence

Prevence je rozhodující při péči o psa. Pes by měl být pravidelně odčervován a za pomoci různých obojků nebo sprejů ho chránit před klíšťaty a blechami.

Fotografie: Pixabay

Zanedbání zdravotních problémů

Existují plemena, která mohou být náchylnější na některé nemoci. Pokud váš pes patří do této skupiny, měli byste si nastudovat všechny příznaky nemoci a pozorně ho sledovat. V případě potřeby, nebo pozorování zdravotních problémů, včas navštivte veterináře.

Zdroj: PetMD