Vlhčené ubrousky najdou své uplatnění i při praní oblečení

Vlhčené ubrousky jsou velkým pomocníkem v domácnosti. Hodí se k běžnému úklidu, který ale není jedinou možností jejich využití. My se podíváme ještě na jednu, která je spojena s tím, že je využijete při praní. Dát je do pračky by nikoho patrně nenapadlo. Přitom se jedná o věc, kterou doporučuje každý, kdo to vyzkoušel.

Pouze kvalitní vlhčené ubrousky

Pozor na to, jaké vlhčené ubrousky budete používat. Mělo by se jednat o ty kvalitní, které svou strukturou připomínají látku. A jsou také velmi pevné. Nemáme na mysli různé vlhčené papírové kapesníky, jelikož papír by se během praní mohl v pračce rozpadnout. A to pochopitelně může nadělat více škody než užitku.

Jeden až tři kusy

Jste rozhodnuti, že to také zkusíte? Pokud ano, je dobré vědět, že vlhčené ubrousky se dávkují podle toho, kolik prádla perete. Na mešní várku postačí jeden, zatímco na plnou pračku doporučujeme použít hned tři. Více skutečně není třeba, tím si buďte jisti.

K čemu to prospěje?

Pokud se rozhodnete vlhčené ubrousky při praní používat, tak vás zaujme chvíle, kdy budete prádlo vyndávat. Na ubrousku totiž bude řada nečistot, jako jsou různé žmolky, ale i kousky nití. Toto všechno se na něho nalepí a nebude zůstávat na vašem oblečení. To bude nejenom dokonale vyprané, ale bude i bez těchto drobností, které byste následně museli komplikovaně sundávat ručně.

Máme pro vás i další tipy pro lepší praní

Vlhčené ubrousky nejsou jedinou zajímavou metodou, jak efektivněji prát. U bílého prádla doporučíme použít i několik tablet aspirinu, který mu dá opět tolik potřebnou bělost a zářivý jas.

Stejně tak doporučujeme používat při praní i tenisový míček, na který se mohou nalepit nečistoty stejně jako na ubrousek. Použít ho však lze také při sušení, díky čemuž se prádlo více provzdušní a bude rychleji suché.

Na praní však nemusíte používat jenom prášek, ale i tablety do myčky. Ty se však hodí jenom na vyčištění pračky. Postačí vám 2, které vhodíte do bubnu, zapnete nejvyšší program a necháte na prázdno vyprat.

Fotografie: Depositphotos