Zatočte s nepříjemnou plísní nohou a nehtů jednou provždy. Ideální zbraň máte pravděpodobně u sebe doma

Fotografie: Depositphotos

Pro boj s plísní nohou a nehtů je potřeba vybrat účinnou léčbu. Pomoci vám může vhodný výběr přírodních olejů, říká lékařka Jenneh Rishe.

Mykóza, plíseň nohou a nehtů, je nejen velice nehezká věc, ale také bolestivá. Místo estetického hlediska je důležitější brát na vědomí především zdravotní důsledky. Plíseň na nohou může způsobovat záněty, otoky a bolest. Je třeba ze svého života odstranit příčiny jejího vzniku, především se vyhýbat vlhkému prostředí, syntetickým ponožkám a nevětrané obuvi. Pokud mykóza již dorazila, nejlépe se jí zbavíte pomocí přírodních bylinných přípravků.

Jablečný ocet a olivové listy

Jablečný ocet lze považovat za malý zázrak, co se týká boje proti plísni na nohou. Smíchejte 1 díl jablečného octa s 1 dílem Epsomské soli a 6 díly teplé vody. Vytvoříte tak ideální lázeň pro své poškozené nohy. Jakmile mírně vychladne, ponořte chodidla a nechte alespoň 30 minut působit. Proceduru provádějte 2x denně. Extrakt z olivových listů můžete pořídit jako přírodní doplněk stravy, jenž se vyznačuje především antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi.

Fotografie: Unsplash

Tea tree olejíček a pomerančový olej

Vzhledem k tomu, že olej z čajovníku se používá jako vhodné antiseptikum i fungicid, je ideální volbou pro léčbu plísní nohou. Než jej ale použijete, vždy musíte postižené místo důkladně očistit alkoholem a teprve poté aplikovat neředěný tea tree olejíček. Nechte absorbovat a po 10 minutách měkkým kartáčkem vetřete. Denně proces opakujte, dokud se neobjeví zdravé nehty. Jako prevenci používejte ještě po dobu dalších 2-3 týdnů.

Fotografie: Unsplash

Pomerančový olej lze aplikovat stejným způsobem jako olej z čajovníku. Na nehty a mezi prsty naneste několik kapek opět nezředěného pomerančového oleje. V tomto případě nechte působit alespoň hodinu a poté otřete. Pokud se vám pomerančový olej zdá příliš agresivní, můžete jej naředit olivovým nebo kokosovým olejem.

Kukuřičná mouka nebo jedlá soda

Plíseň si lebedí ve vlhkém prostředí. Proto je potřeba místo vysušit, aby se mykóza nemohla dále rozvíjet. V dostatečně velké nádobě, kam se vejdou vaše chodidla, smíchejte šálek kukuřičné mouky a 2 litry vody. Nechte chvíli odležet, aby se mouka mohla rozpustit, a poté vložte nohy. Nechte působit alespoň 2 hodiny. Kukuřičná mouka je pro vaši kůži i nehty zcela neškodná, můžete proto ošetření provádět častěji.

Fotografie: Unsplash

Zásaditá jedlá soda skvěle brání šíření plísně nohou. V kombinaci s boraxem tvoří ideální zbraň proti mykóze. Smíchejte složky ve stejném poměru a přidejte tolik vody, aby vznikla hustá pasta, kterou pak potřete postižená místa na nohou. Opakujte 2x denně a pokračujte minimálně 2 týdny po zlepšení.

Další přírodní prostředky k léčbě mykózy

Kromě výše zmíněných přípravků můžete zapojit do boje proti mykóze i další přírodní prostředky.

  • Kokosový olej
  • Levandulový olej
  • Oreganový olej
  • Probiotika
Fotografie: Pixabay

Přírodní oleje mají antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, proto jsou skvělé pro léčbu plísní nohou. Probiotika zase uvádějí střevní mikroflóru do rovnováhy a rozvíjí tvorbu dobrých bakterií, které brání šíření plísní.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]