Udělejte si doma majonézu s mlékem a bez vajec, je to rychlovka, která za to rozhodně stojí

V supermarketech najdete velké množství majonéz, takže si můžete vybrat, která chutná právě vám. Ale domácí je prostě domácí.

Před lety neexistovalo nic takového, jako majonéza v obchodě na prodej. Naše babičky ji poctivě dělaly doma vlastníma rukama. A proč to vlastně nezkusit i dnes? Máme pro vás recept, jak si udělat domácí majonézu s mlékem. No a co je nejlepší? Nezabere vám to ani čtvrt hodiny, taková je to rychlovka. No, a pokud se bojíte syrových vajec, tak můžete přestat. Protože vejce tam ani nejsou.

Co budete potřebovat

  • 100 ml mléka
  • 200 ml slunečnicového oleje
  • 1 lžička hořčice
  • ½ lžičky soli
  • 2 lžičky cukru
  • 2 lžíce octa

Už jen chvilka a budete mít majonézu

Smíchejte slunečnicový olej a mléko, dbejte na to, aby oboje bylo ve stejné teplotě. Přidejte sůl, cukr a šlehejte mixérem, dokud vám nevznikne hustá hmota. No a teď už stačí jen přidat ocet a hořčici a pořádně to zamíchat.

Samozřejmě, pokud někdo chce přidat i vejce, tak může, to už je jen na vás. Tato varianta je pro ty, kteří neradi konzumují pokrmy, ve kterých jsou syrová vejce.

No a to je vlastně všechno

Tohle je takový jednoduchý a krátký recept na domácí majonézu. Jasně, na internetu je jich už spousta, ale ve většině z nich jsou prostě obsažená vejce. A ne každý snese v jídle syrová vajíčka. Majonéza je vhodná k jakémukoliv pokrmu, my nejvíc doporučujeme pouze hranolky s majonézou. Je to taková rychlá a sytá večeře. Do bramborového salátu se také skvěle hodí. No a nemusíme už asi ani říkat, že cokoliv domácího je prostě nejlepší.

Fotografie: Pixabay