I fotografování má svou kreativní stránku

Fotoaparát měl alespoň jedenkrát za život v rukou snad každý z nás. Stejně tak jste se i vy minimálně jednou nechali fotit a nezáleží na tom, zda se jednalo o fotografii na občanský průkaz, cestovní pas či profesionálně vedené fotografie. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, co všechno se za finální fotografií vlastně skrývá? Není za tím jen úžasná práce fotografa, který kolem vás splašeně pobíhá s foťákem v ruce, ale zároveň i dokonale připravené prostředí či světlo, bez kterého by to nešlo. Fotit po tmě? Nepřipadá v úvahu! Alespoň co se týká fotografování interiéru.

Světlo jako magický pomocník

Ačkoli si to většina lidí neuvědomuje, kouzlo finální fotografie se neskrývá ani tak v nádherné modelce, která je středobodem portrétu, či v dokonalém okolí, jež vytváří celkovou atmosféru ani v technice focení. Nejdůležitější prim hraje světlo při focení, díky kterému jsou fotografie úžasné, dech beroucí, profesionální a dokonalé. Samozřejmě i okolí fotografie je velice důležité, ale chcete-li prvotřídní kvalitu, musíte ze svého fotoaparátu vymačkat maximum – jedině tak budete s konečnou prací spokojeni i vy. Snažit se udělat kvalitní fotografii při mizerném světle a následně to dohánět pomocí photoshopu a doufat, že se to nějak splácá, je jako nosit dříví do lesa.

Focení je vášeň

Pro spoustu lidí je fotografování vášní, koníčkem i zálibou, oblíbenou činností či dokonce závislostí. Zkusili jste někdy vzít foťák do ruky,DSC0754 nepřemýšlet a zkrátka jen fotit a fotit a fotit? Kdo se fotografování věnuje, dokázal by vám vyjmenovat desítky, ba dokonce stovky důvodů, proč se do focení zamilovat a věnovat mu veškerý svůj čas. Nebýt zarytých nadšenců potažmo milovníků této činnosti, nebyli by zkušení a profesionální fotografové, jejichž práce si zaslouží obdiv, ne-li rovnou úctyhodné několikaminutové zírání s pusou dokořán.

Zamilujte se!

Na fotografování je kromě výsledných fotek úžasné i to, že fotit se dá prakticky cokoli. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a uvidíte nespočet zajímavých míst a věcí, které se dají zachytit z nejrůznějších úhlů. Zamilujte se do focení! Vyfoťte sami sebe, vyfoťte svou rodinu a blízké, zvěčněte aktuální spořádání vašeho interiéru, zapamatujte si díky fotkám okamžiky, které se již nikdy nebudou opakovat. Focení je umění, zkuste mu přijít na chuť!

Obrázek: http://www.foceni-fotograf.cz/

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]