Jak vybrat chlebník?

Fotografie: Depositphotos

Pečivo je potravinou, kterou se jen tak nepřejíte. Je součástí našich snídaní, svačin i večeří. Aby vydrželo dlouho vláčné a odpovídající chuti, je třeba ho správně skladovat. K tomu vám velmi dobře poslouží chlebník, jenž není jen praktickým úložným prostorem, ale též ozdobou vaší kuchyně.

Postup při uskladnění pečiva

Pečivo bychom měli skladovat při teplotě 20-25 °C a zabránit přívodu světla a vlhkosti. V opačném případě začne rychle plesnivět. Pečivo rovněž při skladování musí dýchat, proto se ho příliš nedoporučuje neprodyšně uzavřít v igelitovém pytlíku či v zásuvce kuchyňské linky. Jako optimální řešení se nabízí chlebník, který pečivo ochrání, a přitom nezamezí cirkulaci vzduchu.

Je z čeho vybírat

Na trhu je široké množství materiálů a provedení chlebníků, takže si stačí vybrat dle svého stylu, aby se vám v kuchyni pěkně vyjímal. Co se týče materiálů, k dostání je chlebník ze dřeva, nejčastěji z bukového a dubového. O něco lepší variantou je bambusový chlebník, jenž oproti dřevěnému nepropouští tolik vlhkosti. Lépe se udržuje a nereaguje na změnu teploty v kuchyni. Další možností je nerez, jež má dlouhou životnost. O něco levnějším typem jsou chlebníky z plastu.

Keramický chlebník jako zlatá střední cesta

Chlebník z keramiky je vyroben z přírodního odolného materiálu, jenž k uchování pečiva nabízí ty nejlepší podmínky. Díky perfektní regulaci vzduchu zachová pečivo déle čerstvé a křupavé. Keramický chlebník má neglazovaný vnitřek, tudíž absorbuje přebytečnou vlhkost. Nechybí mu otvory pro odvětrávání.

Upéct chleba není žádná věda

Domácí chleba je skutečnou pochutinou, po níž se jenom zapráší. Internetové kuchařky jsou doslova nabité nejrůznějšími recepty na chleba kynutý i nekynutý, jenž budete mít hotový raz dva. A přitom na něj není zapotřebí speciálního vybavení – vystačíte si jenom s ošatkou a formou na chléb.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*