Máte pocit, že je rozlehlá stěna za televizí nudná a nevíte, čím byste ji oživili?
Obrazy a police jsou v blízkosti větší televize neestetické i nepraktické a barevné či vzorované tapety už měl v obývacím pokoji snad každý. Vyzkoušejte něco nového a zkrášlete stěnu cihlovými obkladovými pásky. Pokud jste o nich ještě neslyšeli, představíme vám je v našem článku.
Co jsou cihlové obkladové pásky?
Cihlové obkladové pásky jsou v podstatě klasický obklad, který je však vyroben přímo z řezaných lícových cihel. Díky tomu se jedná o perfektní imitaci neomítnuté cihlové zdi, která se stane dominantou místnosti a podpoří venkovský, skandinávský i provence styl bydlení.
Obklady z cihel můžete kromě interiéru použít i v exteriéru nebo třeba jako obklad krbu. Druhá varianta přijde vhod v případě, že máte krb v obývacím pokoji a rádi byste jej s výzdobou stěny sladili.
Výhody cihel na zdi
- jsou prakticky bezúdržbové
- vysoká odolnost vůči nízkým i vysokým teplotám, ale také vůči otěru a dalším vlivům
- vydrží opravdu dlouho, vyhnete se pravidelnému malování celé stěny
- jedná se o čistě přírodní materiál, který neobsahuje škodlivé chemikálie
- montáž je poměrně snadná a bez nepořádku
- stěna za televizí se změní z nudné bílé plochy v dominantu prostoru
Cihly nejsou nuda – vybírejte z různých barev i stylů
Pokud se vám klasická cihlová barva nelíbí nebo příliš nehodí k vybavení interiéru, nezoufejte. U cihlových pásek se dá totiž vybrat z mnoha vzorů, odstínů a stylů, stejně jako u klasických obkladů. Je-li váš obývací pokoj stylizován do tónů šedé, skvěle mu sedne cihlový obklad v barvě přírodního kamene. Ke skandinávskému stylu neodmyslitelně patří bílá, případně světlé tóny hnědé připomínající masivní borovici. Pro “klasiky” jsou však k dostání i obklady se vzhledem obyčejných cihel v typické oranžové barvě. Odlišná může být i povrchová úprava, která se pohybuje od elegantně hladké až po surový povrch rustikálního vzhledu.
Jak nalepit cihlové obklady?
Cihlový obklad se lepí přímo na zeď. Tu je samozřejmě nutné předem připravit. Měla by být zbavená prachu, s opravenými oděrkami a dírkami, v případě potřeby srovnaná například nějakým druhem stěrky. Následuje penetrace podkladu a příprava kvalitního flexibilního lepidla. To nanášíme vždy na danou část stěny i na pásek, který chceme přilepit. Následně jej umístíme na zeď a vyrovnáme s pomocí vodováhy. Máme-li hotovou celou stěnu, je načase obklad zaspárovat. Postup je v podstatě stejný jako u klasických keramických obkladů a poradí si s ním každý šikovný řemeslník, případně specializovaná firma.
Napište komentář