Jen ti nejpozornější dokáží na obrázcích najít věci, které na ně nepatří. Patříte mezi malé procento vyvolených?

Fotografie: CanvaPhotos

Pokud máte rádi hádanky, vyzkoušejte naše skvělé postřehové testy. Úkolem je najít obrázky, které mezi ostatní nepatří. Ukažte, jak jste bystří.

Milovníci hádanek a kvízů jistě potěší možnost vyzkoušet svůj postřeh. Vyzkoušejte, jestli uvidíte jiný obrázek v kratším intervalu než je jedna minuta. Ti nejlepší ho najdou do deseti vteřin. Do minuty ho pak najdou 3 % lidí. Počítejte s tím, že to bude těžší i těžší. Obrázky jsou si čím dál tím více podobnější a vy se musíte perfektně soustředit.

6 zapeklitých hádanek

1) Před vámi je několik řad zdánlivě stejných míčků. Každý z nich má na sobě čtyři barvy. Modrou, zelenou, oranžovou a červenou. Jeden z nich je však jiný. Kromě těchto barev se na něj vloudila ještě jedna. Najdete ji během pár vteřin?

Fotografie: CanvaPhotos

2) Nepravidelné hvězdičky s růžovou korunkou uvnitř vypadají na první pohled zcela stejně. Najdete v pěti řádcích vetřelce. Není to tak složité, jak se na první pohled může zdát. Bude vám i tentokrát stačit jen několik vteřin?

Fotografie: CanvaPhotos

3) Slunce se schovává za mrakem. Kde však najdete zradu? Kde se slunce chová jinak? Najdete obrázek, který se od ostatních liší během několika sekund?

Fotografie: CanvaPhotos

4) Na nalezení vetřelce máte pouhých dvacet vteřin. Podaří se vám nalézt rozdílný obrázek včas nebo potřebujete více času na zorientování mezi pěti řádky? Prověřte, jak jste rychlí a pozorní.

Fotografie: CanvaPhotos

5) Tohle už začíná být trochu složité. Červené kruhy s bílým křížkem jako by se pohybovaly. Je to však jen iluze. Nebo není? Který obrázek se vlastně liší od těch ostatních? Najdete ho opět během pár vteřin nebo vás dříve z optického klamu budou bolet oči?

Fotografie: CanvaPhotos

6) Pojďme to ještě ztížit. Připadá vám, že se růžovo-modré planetky po obrazovce pohybují? Vaše oči již zřejmě mají dost. Pokuste se však najít planetku, která se vymyká. Zvládnete to za méně než 40 sekund?

Fotografie: CanvaPhotos

A tady jsou správné odpovědi

Pokračujte ve čtení článku na další stránce