Ručně vyráběná bižuterie

Moje kamarádka, která se před několika málo lety stala maminkou, začala na mateřské s výrobou ruční bižuterie. Jednak se odstěhovala do zahraničí, kde chyběly kamarádky a tak svůj volný čas vyplnila tímto kreativním tvořením. Ze začátku jí k tomu vedla spíše zvědavost a touha po tvoření, protože je velmi zdatná nejen ve výrobě bižuterie. Po jejích překrásných výrobcích byla dost velká poptávka a tak se její výrobky časem zdokonalovaly. Čím více jich vyrobila tím originálnější a pěknější kousky nabízela.

Léto plné veselých korálků, řetízků a prstýnkůsrdíčka

Léto je ze všech ročních období snad nejvíce štědré na tento druh zkrášlování. Korálků, řetízků, náušniček a prstýnků není nikdy dost. Výborné na tom je, že bižuterie vypadá kreativně a pokaždé jinak. Možnost střídání barviček, motivů, velikosti šperku. Pravdou je, že mnoho lidí se domnívá, že bižuterie je vhodná pouze pro mladé. Je fakt, že starší žena váhá s umístěním bižuterie na krk či ruku, ale některé výrobky jsou tak elegantní, že to není nemožné. A mnohdy ideálně doplní zbytek outfitu. Myslím, že více než na věku, záleží na tom, jak umíme či neumíme bižuterii nosit.

sovičkyJak začít s výrobou bižuterie

Nejspíš tím, že si opatříte co nejvíce informací ohledně postupu práce a pomůcek. Poté buď osobně navštívíte některý ze skladů či prodejen, které nabízejí produkty k výrobě bižuterie. Pokud ve vaší blízkosti neexistuje žádná taková prodejna ani sklad, můžete nakupovat pomocí internetu a využít širokou nabídku různých e-shopů.

Poté co máte připravené pomůcky včetně kleštiček a jiného materiálu, vyhledáte si postup práce. Hledat můžete buď na youtube nebo on-line kurzy, které vás krok za krokem provedou tímto překrásným uměním. Rovněž můžete zavítat do knihkupectví a určitě najdete spoustu knih s tímto tématem.sada náušnic a řetízku

Mezi další možnosti patří zakoupení jednotlivých návodů a postupně se naučíte improvizovat a zvládnete výrobu sami. Stejně, jako je možné zakoupit sadu na vyšívání. Ta většinou obsahuje látku, jehly, bavlnky a tištěnou předlohu. I ve světě bižuterie, je možné zakoupit sadu na výrobu náhrdelníku či náušnic včetně uvedeného postupu.

Obrázky pro článek poskytla paní Markéta, která má jeden z koníčků právě výrobu bižuterie.