Šicí a vyšívací stroje Brother – pro začátečníky i pokročilé

Při výběru toho pravého šicího stroje právě pro naše potřeby je třeba položit si několik otázek. Modelů je totiž celá řada, a ne všechny nám budou vyhovovat. Abychom se v široké nabídce lépe zorientovali, pojďme se podívat na ty nejdůležitější technické parametry a funkce, jimiž by měl být šicí stroj vybaven.

Začátečník či pokročilý?

Jak již bylo v úvodu zmíněno, šicí stroje vybíráme hlavně dle našich schopností. Jste začínající švadlena, nebo již patříte mezi pokročilé, které šijí na zakázky? Budete šicí stroj využívat denně či k občasnému hobby šití? Plánujete pracovat se všemi materiály včetně rifloviny, těžkých a silných látek atd.? Jaké funkce od šicího stroje očekáváte? Jakmile máte vyjasněny vaše potřeby, hned se vám bude v nabídce šicích strojů lépe orientovat. Zjistíte tak, že jako začátečník nepotřebujete tolik propracované funkce a raději uvítáte intuitivní ovládání.

Co by šicímu stroji nemělo chybět?

Pokud s šicím strojem teprve začínáte, určitě vám přijdou vhod přednastavené programy, jež jednoduše ovládáte na displeji či otočením kolečka. Není třeba tak složitě nastavovat druh, délku a šířku stehu. Dále si všímejte množství bezpečnostních prvků, jimiž jsou chránič prstů, kyvný chapač pro plynulé navázání horní a spodní nitě, stabilní celokovová konstrukce. Pokročilejší švadlenky svou pozornost zaměří na overlocky, které jim usnadní sešívání pružných úpletových materiálů. Dokáží totiž vytvořit pružný steh, jenž se jen tak nepřetrhne, a navíc lemy úhledně zakončí. Kromě toho vám overlock přebytečnou látku za lemem ihned odstřihne. Další možností jsou vyšívací stroje, jejichž prostřednictvím lze na ušitý výrobek aplikovat výšivky a monogramy. A to buď přednastavené, nebo vlastní, jež si do stroje nahrajete pomocí USB flash disku.