Z obyčejného skákání s kamarády na trampolíně se stal boj o holý život! Pružina vystřelila rychlostí kulky

Fotografie: Depositphotos

Dvanáctiletý chlapec měl při sobě anděla strážného, když skákal na trampolíně v zahradě. Ocelová pružina se uvolnila a zabodla se mu do zad.

Chvíle hrůzy zažili rodiče teprve dvanáctiletého chlapce z Anglie. Jejich syn Jamie si hrál s kamarády na obyčejné trampolíně, když z ní najednou obrovskou rychlostí vystřelila pružina a zabodla se malému chlapci hluboko do zad. Pružina se náhle uvolnila uprostřed chlapcova skoku a proletěla vzduchem doslova jako kulka. Naštěstí se Jamie z nehody dostal bez trvalé újmy.

Chlapec začal panikařit 

Jamie se svými kamarády hrál na zahradě tak, jako to dělají tisíce jiných dětí. Dostal ale nápad, že si půjdou všichni zaskákat na trampolínu, a také to udělali. Naneštěstí trampolínu pravděpodobně přetížili. Najednou Jamie ucítil v zádech zvláštní pocit velkou bolest. Z oblíbené dětské „hračky“ rychlostí 110 kilometrů za hodinu vystřelila pružina, která se Jamiemu zabodla do těla.

„Opravdu jsem zpanikařil, protože jsem nechápal, co to je. A moji přátelé na mě šokovaně koukali, jako bych byl monstrum nebo co. Zavolali rodiče a já jsem seběhl z trampolíny a sedl si na schody, protože jsem měl velké bolesti. Protože byl tak těžký a tahal mě za kůži. Byl jsem velmi zmatený a myslel jsem, že umřu. Jen jsem chtěl, aby přišli moji rodiče.”

Fotografie: Freepik

Jamieho vyzvedla sanitka a odvezla ho do nemocnice. Chirurgové odstranili pružinu a ukázalo se, že mu zajela šest centimetrů do zad. Kdyby pružina narazila o pár centimetrů doprava, zasáhla by jeho páteř. Pak by byl následek s největší pravděpodobností tragičtější. Jamieho otec Ian Quinlan byl synovou nehodou zjevně zasažen a v rozhovoru uvedl, že k neštěstí opravdu stačí jedna vteřina. V tomto případě však měl jeho syn obrovské štěstí.

Trampolínu pravidelně kontrolujte

Nyní je jaro a mnoho rodičů malých dětí opět začíná používat trampolínu. Abyste předešli nehodám, o kterých pojednává tento článek, je důležité trampolínu pravidelně kontrolovat a servisovat. Zkontrolujte bezpečnostní síť, upevňovací prvky a suché zipy. Měli byste zkontrolovat skákací plochu a podívat se na její opotřebení. Je to opravdu důležité. Pružiny by se měly pravidelně kontrolovat, a pokud jsou opotřebované, je nutné je vyměnit. Zde se můžete podívat na video, kde otec a syn vyprávějí o nehodě.

Zdroj: Sosialnytt