Domácí masky pro krásnou a zářivou pleť. Jejich příprava nemůže být snadnější

Fotografie: Depositphotos

Pro přirozeně krásnou a zářivou pokožku se většinou musí něco udělat. Tyto masky jsou tou správnou cestou, jak takové pleti docílit.

Kosmetické masky by měly být jedním z bodů rutinní péče o pleť. Problémem ovšem může být, že ty z drogerie většinou nejsou moc kvalitní. Pokud už najdete nějakou, která za to stojí, mnohdy bývá hodně drahá. Naštěstí existují přírodní a levné recepty, jak si masky vyrobit doma přesně podle toho, co vaše pleť potřebuje.

Vyživující maska s avokádem a medem

Avokádo je pro správně vyživenou pleť základem. Je bohaté na vitamíny, jako jsou E, C a B, a hlavně na mastné kyseliny, které pomáhají pokožku správně vyživit. Pro výrobu této masky budete samozřejmě potřebovat avokádo, dále med a přírodní bílý jogurt. Jednu čtvrtinu avokáda rozmačkejte, smíchejte ji se dvěma čajovými lžičkami medu a dle potřeby i s jednou až dvěma lžičkami jogurtu. Směs naneste na pleť a nechejte působit okolo 15 minut.

Fotografie: Freepik

Banán vaši pokožku rozzáří

Banány obsahují mnoho živin, jako jsou vitamíny C, A, B, E, zinek a hořčík. Zvláště unavená a vyčerpaná pleť tuto masku ocení. Jediné, co na ni budete potřebovat, je banán a bílý jogurt. Polovinu banánu oloupejte a rozmačkejte. Přidejte čajovou lžičku jogurtu a smíchejte. Následně masku můžete nanést na pleť. Měli byste ji nechat působit okolo 15 minut.

Hydratační maska z okurky

Kromě toho, že obsahuje mnoho minerálů, se v okurce vyskytují i vitamíny A, B, E a C. Ty jsou důležité pro vitalitu pokožky, a navíc je okurka ideální pro citlivou pokožku, jelikož je hypoalergenní. Abyste z ní vytvořili masku, nachystejte si ještě krémový bílý tvaroh. Okurku oloupejte a nastrouhejte, smíchejte s tvarohem a naneste na pleť. Nechejte působit 10 minut.

Fotografie: Freepik

Ovesná maska pro vyčištění pleti

Oves je bohatý na antioxidanty a má vysoký obsah vitamínů B, E, hořčíku, selenu, a dokonce omega 3 i 9. To je zkrátka dokonalá kombinace pro pořádné vyčištění a obnovení zářivosti pleti. Lžíci ovesných vloček jednoduše rozemelte ve 3 lžících vlažné vody a nechejte odstát, aby oves vodu absorboval. Rozetřete masku na obličej a po 15 minutách působení ji umyjte.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]