Máte pocit, že pracujete v čistém a hygienickém prostředí? Zdání však klame, protože i zdánlivě bezchybná kancelář může představovat zdravotní riziko. Ve svém domě, na zahradě i za plotem svého pozemku pravděpodobně dokážete identifikovat místa, která jsou špinavá, ale co třeba kancelářské prostory?
Nedávná pandemie s sebou nepochybně přinesla spoustu špatných věcí. Pozitivní nicméně je, že se o hygienu a zdraví začalo zajímat mnohem více lidí. Čištění podlah Praha se v mnoha podnicích deje častěji, do společných prostor přibyly germicidní zářiče a i dnes najdete v mnoha firmách volně dostupné dezinfekční prostředky na ruce. Je zkrátka vidět, že zaměstnavatelé věnují hygieně na pracovišti také větší pozornost než v období před pandemií.
K celkové čistotě pracoviště však můžete přispět i vy sami, a to svou vlastní zodpovědností. Identifikovali jsme místa, která jsou překvapivě špinavější, než byste na první pohled hádali.
Klávesnice a myš počítače
Klávesnice a myš počítače jsou bezpochyby jedny z nejšpinavějších míst v kanceláři, protože se na nich hromadí nečistoty z rukou, prach a jídlo. Takže ani časté mytí rukou nemusí pomoci, pokud se nakonec několikrát denně dotýkáte klávesnice, která je doslova znečištěná vším možným.
Kliky dveří
Chodí k vám do kanceláře návštěvy, které používají kliku dveří? Pak se stávají ideálním místem pro přenos bakterií. Zejména během chřipkových epidemií jsou kliky dveří častým zdrojem šíření infekcí.
Kancelářský stůl
Ačkoli může vypadat čistě, odhaduje se, že na pracovním stole se může nacházet asi 400krát více bakterií než na záchodovém prkénku. A jak se sem dostanou? Prostřednictvím rukou vás a vašich kolegů, zbytků jídla a nápojů a také dokumentů, které projdou vaším stolem.
Společné kancelářské vybavení
Ovladače tiskáren, stolní telefony a další sdílená zařízení jsou doslova rájem pro řadu patogenů. Protože se zřídkakdy čistí a dezinfikují, neuděláte chybu, když si po manipulaci s nimi umyjete a vydezinfikujete ruce.
Koberce
Kancelářské koberce uzavírají náš seznam Top 5, a to i v případě, že máte čistou pracovní obuv. Koberce se čistí poměrně obtížně a časem se na nich spolu s prachem nahromadí mnoho částeček nečistot. Pokud vám tedy něco upadne, raději neuplatňujte pravidlo „tří vteřin“!
Sponzorovaný článek
Napište komentář