5 nejšpinavějších míst v kanceláři: Budete překvapeni, kde se skrývá nejvíce bakterií!

Fotografie: elements.envato.com

Máte pocit, že pracujete v čistém a hygienickém prostředí? Zdání však klame, protože i zdánlivě bezchybná kancelář může představovat zdravotní riziko. Ve svém domě, na zahradě i za plotem svého pozemku pravděpodobně dokážete identifikovat místa, která jsou špinavá, ale co třeba kancelářské prostory?

Nedávná pandemie s sebou nepochybně přinesla spoustu špatných věcí. Pozitivní nicméně je, že se o hygienu a zdraví začalo zajímat mnohem více lidí. Čištění podlah Praha se v mnoha podnicích deje častěji, do společných prostor přibyly germicidní zářiče a i dnes najdete v mnoha firmách volně dostupné dezinfekční prostředky na ruce. Je zkrátka vidět, že zaměstnavatelé věnují hygieně na pracovišti také větší pozornost než v období před pandemií.

K celkové čistotě pracoviště však můžete přispět i vy sami, a to svou vlastní zodpovědností. Identifikovali jsme místa, která jsou překvapivě špinavější, než byste na první pohled hádali.

Klávesnice a myš počítače

Klávesnice a myš počítače jsou bezpochyby jedny z nejšpinavějších míst v kanceláři, protože se na nich hromadí nečistoty z rukou, prach a jídlo. Takže ani časté mytí rukou nemusí pomoci, pokud se nakonec několikrát denně dotýkáte klávesnice, která je doslova znečištěná vším možným.

Kliky dveří

Chodí k vám do kanceláře návštěvy, které používají kliku dveří? Pak se stávají ideálním místem pro přenos bakterií. Zejména během chřipkových epidemií jsou kliky dveří častým zdrojem šíření infekcí.

Fotografie: elements.envato.com

Kancelářský stůl

Ačkoli může vypadat čistě, odhaduje se, že na pracovním stole se může nacházet asi 400krát více bakterií než na záchodovém prkénku. A jak se sem dostanou? Prostřednictvím rukou vás a vašich kolegů, zbytků jídla a nápojů a také dokumentů, které projdou vaším stolem.

Společné kancelářské vybavení

Ovladače tiskáren, stolní telefony a další sdílená zařízení jsou doslova rájem pro řadu patogenů. Protože se zřídkakdy čistí a dezinfikují, neuděláte chybu, když si po manipulaci s nimi umyjete a vydezinfikujete ruce.

Koberce

Kancelářské koberce uzavírají náš seznam Top 5, a to i v případě, že máte čistou pracovní obuv. Koberce se čistí poměrně obtížně a časem se na nich spolu s prachem nahromadí mnoho částeček nečistot. Pokud vám tedy něco upadne, raději neuplatňujte pravidlo „tří vteřin“!

Sponzorovaný článek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*