Sněhově bílé záclony díky 2 ingrediencím z kuchyně, které má doma každý. Dokonce se nemusí sušit ani žehlit

Fotografie: Depositphotos

Udržet záclony sněhově bílé se někdy může zdát jako nadlidský úkol. Na všechny domácí práce však existují šikovné triky, které je dokážou usnadnit a přinést kýžený výsledek.

Každá žena ví, že květiny a záclony se závěsy na oknech vytvoří tu nejkrásnější atmosféru. Stačí opravdu málo a váš domov bude vypadat úplně jinak. Získáte útulnou atmosféru, teplo a příjemné prostředí, kde se vy i vaše návštěvy budete cítit dobře. Navíc záclony a závěsy chrání před zvědavými pohledy kolemjdoucích nebo sousedů z okolních domů. Jsou mnohem osobnější než žaluzie. Musíte je však udržovat čisté, což je občas oříšek.

Je důležité záclony udržovat sněhově bílé

Nic nezkazí dojem z čerstvě uklizené domácnosti jako špinavé záclony nebo závěsy. Mohou být zažloutlé, šedivé pod nánosem prachu nebo různě flekaté. Navíc, jste-li kuřáci a nebojíte se kouřit doma, mohou i nepříjemně páchnout. Většina žen ví, že udržovat je čisté není snadný úkol, ale na vše existuje řešení, jak si domácí práce zjednodušit.

Zářivě čisté a voňavé záclony

Způsob praní záclon je velice jednoduchý. Zvládne ho opravdu každý. Připravte si lavor, do kterého se vám vejde celá záclona nebo závěs. Můžete si také napustit vanu. Použijte teplou vodu a přidejte 120 g soli. Sůl je skvělou přísadou pro zesvětlení a vybělení záclon. Navíc vodu změkčí.

Fotografie: Depositphotos

Jakmile budete mít roztok připravený, záclony do něj ponořte. Nechte je namočené asi 7 minut a poté je opláchněte. Ujistěte se, že je látka skutečně celá mokrá a nic nevykukuje nad hladinu. Nyní pokračujte. Přidejte do teplé vody 40 ml octa a opět nechte záclony ponořené. Tentokrát na 10 minut. Znovu vše spláchněte čistou vodou.

Záclony můžete pověsit i mokré

Jakmile tento proces provedete se všemi záclonami, měly by být sněhově bílé a voňavé. Po „vyprání“ v roztoku teplé vody, soli a octa vypusťte vodu a záclony vyždímejte. Zkuste, zda z nich nekape voda. Pokud ne, můžete je ještě mokré pověsit do oken. Záclony zabírají spoustu místa a pokud nemáte prostor, kde je sušit, je vhodné je rovnou zavěsit do oken, kde uschnou bez cizí pomoci.

Fotografie: Depositphotos

Skvělé na celém procesu je, že nemusíte hledat místo, kde záclony sušit a nemusíte je ani žehlit. Vyvěšením se narovnají samy. Navíc můžete mít radost z toho, že jste nepoužily žádné prací prostředky, které by obsahovaly chemikálie a látku a vzduch v domácnosti by zatěžovaly. Stejně tak jste ušetřili i svou peněženku. Vodu, sůl a ocet má v domácnosti téměř každý. Věříme, že s výsledkem budete maximálně spokojeni.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]