Pro mnohé nebezpeční vlci spatřili těhotnou ženu v lese. Bez nich by nepřežila

Fotografie: Freepik

Tento neuvěřitelný příběh se stal v Talkeetně na Aljašce a hlavní roli v něm hrají vlci. V osmém měsíci těhotenství se Mary Kranik zrovna vracela domů, ale v průběhu cesty ji zastihla silná vánice. Její auto uvízlo v závěji a nebylo možné dále pokračovat v jízdě.

Mary vystoupila z auta v naději, že se jí podaří auto vyprostit, nebo alespoň zastavit nějakého projíždějícího a požádat jej o pomoc. Bohužel se však nikoho nedočkala. Nedalo se nic dělat, žena se musela domů vypravit pěšky a doufat, že cestou narazí na pomoc. Kdyby zůstala na místě, pravděpodobně by v autě brzy umrzla. Jenže jako by toho nebylo málo, neušla ani půl míle, když začala pociťovat příznaky blížícího se porodu.

Fotografie: Freepik

Porod uprostřed lesa

Dítě si vybralo pro svůj příchod opravdu nejméně příhodný okamžik. Mary se uchýlila pod strom, kde byl alespoň trochu menší vichr a vyčerpáním a strachem upadla do bezvědomí.

Fotografie: Freepik

Když se za pár minut probrala, čekal ji další šok. U její hlavy stál obrovský vlk, pravděpodobně vůdce smečky. Zbývající vlci ze smečky ji pevně obklopili a svými těly a dechem ji zahřívali. Asi po dalších 20 minutách přišlo na svět její dítě. Jeden z vlků překousl pupeční šňůru a další dítě olízal. Zbytek vlků se stále pevně tulilo k Marii a zahřívali ji.

Vlčí péče

Dítě hlasitě plakalo a bylo tedy jasné, že se narodilo v pořádku. Brzy si jej žena vzala k sobě a začala jej kojit. „Vlci mi byli nablízku a svými těly nás oba chránili před vánicí“, svědčila později Mary. „Byla jsem členem jejich smečky a potřebovala jsem pomoc. Vůdce smečky olizoval sníh a slzy z mých tváří.“

Fotografie: Freepik

Maryina rodina brzy přišla na to, že se jí asi něco muselo stát, a vydali se jí do vánice hledat. Našli její opuštěné auto a o pár set metrů dál uviděli také smečku vlků. Obávali se nejhoršího. Když se ale skupina lidí přiblížila, vlci se rozutekli a přátelé našli Mary živou a zdravou i s jejím synem.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]