Nezná svoje vnoučata a nemůže je vidět vyrůstat. Nepříjemná situace, které se hrozí každý prarodič


Jste babičkou nebo dědečkem a těšíte se na svá vnoučata? Trávíte s nimi hodně času a užíváte si jejich přítomnost? Dávají vám stále naději a chuť do života, kterou jste možná už ztráceli? Pokud je máte, važte si, že s nimi můžete trávit čas a předat jim mnoho svých drahocenných zkušeností ze života. Jsou totiž lidé, kteří toto štěstí nemají.

Jejich děti jim totiž mnohdy nechtějí vnoučata vůbec svěřit, natož jim je ukázat. Pro prarodiče to musí být opravdu velmi těžké a mnozí z nich to nedokáží vůbec pochopit. Musí se s tím ovšem vyrovnat, protože nic jiného s tím neudělají. Chtěli by mít své vnoučata rádi, ale jak, když je téměř neznají. Jsou ovšem i jiné a horší situace.

Bez vnoučat

Představte si, že se celý život těšíte na vnoučata, které vám přivedou vaše děti. Nemůžete se jich dočkat a stále se ptáte svých už dávno dospělých dětí, kdy budou vnoučata.

Mnoho dospělých tuto otázku nemá rádo, nicméně většinou nakonec vnoučata přijdou a je to velká radost pro celou rodinu. Nové dítě přinese radost do celého života.

Problém se snachou

Jedna žena se těšila na svá vnoučata, ale nakonec to všechno dopadlo úplně jinak. V současné době má dvě vnoučata, ale téměř je nezná. Moc ráda by k nim něco cítila, ale bohužel tomu tak není. Žena si nedokáže tento stav vůbec vysvětlit a velmi jí to trápí.

Možná je to kvůli vztahu s její snachou, se kterou má velmi drsný vztah. Je totiž velmi chytrá, mazaná a odolná žena. Jednoho dne jí totiž snacha navrhla, zda by si nevyměnili jejich dvoupokojový byt za její čtyřpokojový.

Vídají se jednou ročně

Žena ovšem nesouhlasila, a tak ji snacha začala vyhrožovat, že dokud si byt nevymění, tak svá vnoučata vůbec neuvidí. Žena se s tím trochu smířila, protože vnoučata byla poměrně hlasitá a dělala nepořádek, tudíž je nepotřebovala vidět tak často. Vídali se tedy jen o prázdninách jednou ročně a jejich vztah byl velmi chladný. Chtěla by je mít ráda, ale téměř je nezná a už je pozdě.

Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]