Tajemství našich babiček v péči o vlasy: Poškozené konečky napraví obyčejné ovesné vločky

Fotografie: Bodhi Peace / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Péče o vlasy je pro spoustu žen velmi důležitá. Častokrát však ženy trpí na poškozené vlasy. S tímto jednoduchým trikem své vlasy opět oživíte a vrátíte jim jejich lesk.

Vlasy patří mezi nejvíce řešené problémy v rámci krásy u žen. Některé ženy o ně pak pečují každý den různými nástroji a prostředky. Přehnaná péče pak může místo radosti nadělat také spoustu starostí. Vlasy se tím totiž mohou poškodit různými způsoby. Například ztratí svůj lesk, budete mít roztřepené konečky nebo začnou více vypadávat. Přitom stačí velmi jednoduchý postup, díky kterému vrátíte svým vlasům svěžest.

Postačí ovesné vločky

Problém spousty žen vyřeší trochu nečekané ingredience. Obyčejné ovesné vločky totiž nejsou prospěšné jen při jejich konzumaci, ale také mohou udělat spoustu prospěchu ve vlasech. Samozřejmě je nemůžete použít samotné, je zapotřebí z nich vyrobit sérum, díky kterému své vlasy opět přivedete k životu a budou vypadat opět zdravě.

Vyrobte přípravek jednoduše

Vezměte si misku nebo nějaký větší hrníček a nalijte do něj horkou vodu. Následně do něj dejte 4 polévkové lžíce ovesných vloček. Dobře je promíchejte a nádobu na 15 minut přikryjte. Po uplynutí této doby si vezměte mixér a ovesné vločky nasáknuté vodou velmi důkladně rozmixujte. Nakonec je přelijte přes sítko, čímž odfiltrujete kapalinu od zbytku vloček.

Celý přípravek dokončete

Do výsledné kapaliny poté ještě přidejte lžičku gelu s aloe vera, lžičku kokosového oleje, polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci vlasového kondicionéru. Všechny tyto přísady velmi důkladně promíchejte, abyste z nich vytvořili velmi účinný šampon. Nyní máte vlasové sérum připravené a můžete jej aplikovat na své poškozené vlasy.

Kadeřnice prozradila, jak se zbavit nevzhledných šedin z pohodlí domova. Omlaďte svůj vzhled až o 10 let

Použijte přípravek na vlasy

Přípravek musí být vždy aplikován na čisté a vysušené vlasy. Nezapomeňte na to, abyste ho nanesli na všechna místa, včetně konečků a také pokožky hlavy. Nechte takto působit asi 40 minut pod jednorázovou igelitovou čepicí na vlasy a poté velmi důkladně celou hlavu umyjte. Pokud takto budete postup opakovat několik dní po sobě, velmi brzy se dočkáte pozitivního výsledku.

Zdroj: Vkurselife

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]