Kadeřnice prozradila, jak se zbavit nevzhledných šedin z pohodlí domova. Omlaďte svůj vzhled až o 10 let

Fotografie: Depositphotos

Kdo říká, že káva se používá jen k rannímu probuzení! Tento energetický nápoj se také používá jako alternativa k přirozenému barvení vlasů a zamaskování šedin.

Většina žen se vyhýbá ukazování svých šedin, které je dělají unavenými a starými. Chemická barviva však obsahují toxické chemické látky, které mohou poškodit vlasy a podráždit pokožku hlavy. Přestože jsou účinné a okamžitě maskují šediny, obsahují složky, jako je amoniak, PPD, p-aminofenol, sulfáty a další, které poškozují zdraví vlasů a často mohou vyvolávat alergické reakce pokožky.

Přírodní tip na šediny

Chcete-li si zachovat přirozenou barvu vlasů a vyhnout se trvalému barvení, zvolte kávu! Káva dodá vašim vlasům hnědou barvu, která zamaskuje šediny. Tento tip je však nejúčinnější na tmavě hnědé, tmavě nebo světle hnědé či šedivé vlasy, nikoli na blond vlasy. Káva je navíc složkou, která stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání, takže chrání keratin ve vlasech.

Ošetření „dva v jednom“, které je ideální pro zdraví vašich vlasů a obnovuje lesk, svěžest a mládí vaší hřívy. Jak tedy použít toto přírodní barvivo k maskování bílých nebo šedivých vlasů? K přípravě této barvy budete potřebovat: 2 polévkové lžíce mleté kávy a 1 šálek vroucí vody. Nejlepší je připravit silnou kávu. Vložte kávový prášek do vody a nechte nápoj zcela vychladnout, než jej přelijete do lahvičky s rozprašovačem nebo aplikátorem.

Po obvyklém umytí vlasů naneste směs na pokožku hlavy a několik minut ji masírujte. Můžete si nasadit plastovou čepičku a nechat přípravek působit 30 minut. Malé množství této směsi můžete také přidat do šamponu, abyste posílili barvu u kořínků vlasů. Poté vlasy opláchněte teplou vodou a jemně osušte froté ručníkem.

Fotografie: Freepik

Pokud budete tento postup opakovat jednou nebo dvakrát týdně, postupně docílíte toho, že se zcela zbavíte šedivých vlasů a nebudete se muset dále uchylovat k toxickým chemickým barvám, které poškozují zdraví pokožky hlavy, abyste dosáhli ohromujícího výsledku.

Kávová sedlina i zelený čaj

Další metodou, jak zakrýt bílé vlasy pomocí silné kávy, je použití kávové sedliny. Za tímto účelem připravte kávový nálev a nechte jej odstát, dokud nevychladne. Poté směs smíchejte s přípravkem pro bezoplachovou péči o vlasy a přidejte 2 polévkové lžíce kávové sedliny. Tuto směs naneste na suché a čisté vlasy a nechte ji působit hodinu. Opláchněte si vlasy čistou vodou s bílým nebo jablečným octem, aby se dlouho leskly.

Výhodou dua zeleného čaje a kávy je, že jde o další barvicí techniku plnou antioxidantů a zároveň dodává vlasové pokožce všechny vitamíny a minerály, které vlasy potřebují. K tomu budete potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce zeleného čaje
  • 1 polévkovou lžíci mleté kávy
  • 4 bobkové listy
  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje
  • 150 ml vody
Fotografie: Freepik

Začněte vařením zeleného čaje a bobkových listů ve vodě. Poté tekutinu přeceďte, nalijte do sklenice a přidejte olej a kávu. Vše smíchejte dohromady, dokud nevznikne hladká hmota. Pokud chcete ztmavit celé vlasy, naneste toto přírodní barvivo ke kořínkům a také do délek. Vlasy zabalte do plastové fólie a nechte ji 30 minut působit, než ji opláchnete.

Tato přírodní barva zmírňuje bílé vlasy, vytváří na vlasech krásný hnědý melír a zároveň vlasy vyživuje. Skvělé je, že tuto barvu lze použít také k ztmavení obočí, pokud si všimnete, že začíná šedivět. Jednoduše jej naneste na 5 minut na celé obočí a poté jej opláchněte teplou vodou.

Zdroj: Leaf, BeBeautiful