Připravte si zabijáka mšic, který je v mžiku zahubí. Neobsahuje žádnou chemii z hobbymarketu

Fotografie: Depositphotos

Mšice na zahrádce dokážou udělat hodně škod a pokud se rozmnoží, mohou napadnout téměř všechny rostliny. Vyzkoušet můžete několik triků, jak se mšic zbavit.

Mezi škůdce na zahradě patří také mšice, které dokážou napáchat hodně škody. I malé mšice totiž umí napadnout ovocné stromy, okrasné rostliny a jakékoliv další zahradní květiny. Abyste zabránili velkým škodám, pokuste se mšic zbavit již od jejich objevení na vaší zahrádce. Pomůže vám k tomu několik triků.

Kde všude můžete najít mšice

Na tyto malé broučky narazíte na jakémkoliv stromě nebo rostlině, ze které může mšice vysávat šťávu. Jejich velikost je přibližně 2 až 5 mm, ale pokud se začnou rozmnožovat, určitě si jich všimnete téměř všude. Umí se totiž rozmnožovat velice rychle a můžete kvůli tomu přijít o hodně rostlin/stromů.

Zbavte se mšic i bez chemie

Většina lidí nechce používat chemii, jelikož není dobrá pro přírodu ani pro člověka. Nejprve si vezměte rukavice a ručně odstraňte všechny mšice. Pokud to nepomůže nebo nechcete na tyto broučky sahat, přiberte k práci vodu. Tou rostliny opláchněte, a mšice tak odstraníte bez složité práce.

Skvělou zprávou je také to, když máte na zahradě berušky. Ty totiž mšice požírají a díky nim se jich zbavíte téměř bez práce. Pokud berušky nenaleznete, omezte používání chemický prostředků na zahradě.

Fotografie: Pexels

Použijte na mšice mléko

Mléko je sice skvělým nápojem i surovinou pro přípravu mnoha jídel, ale využít ho můžete i na zahradě. Smíchejte si ve sklenici stejný díl mléka společně s vodou a roztok nastříkejte přímo na napadené rostliny. Pokuste se používat vždy čerstvé mléko přímo od krávy, jelikož to balené z kartonu nemusí vůbec fungovat.

Jedlá soda je skvělým pomocníkem na mnoho věcí

Jedlou sodu nevyužijete pouze v kuchyni nebo při úklidu, ale také v momentě, kdy se na vaší zahrádce objeví mšice. Tohoto malého hmyzu, jenž ničí vaše rostliny, se můžete zbavit velice jednoduše.

Připravte si nádobu o objemu 2 litry a nalijte do ní teplou vodu, přidejte 1 lžičku jedlé sody a pořádně promíchejte. Jakmile budete mít promícháno, přidejte několik kapek přípravku, který běžně používáte na mytí nádobí. Vše opět promíchejte, nalijte do postřikovače a večer použijte na napadené rostliny/stromy.

Ocet lze použít téměř na vše

Ať už vás trápí vodní kámen, špinavá pračka nebo mšice na rostlinách, vždy můžete sáhnout po octu. Jedná se o skvělý přípravek, který stačí správně namíchat a zbavíte se mšic. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 10 a přidejte také několik kapek prostředku na mytí nádobí nebo domácí mýdlo.

Fotografie: Unsplash

Cibule pomůže proti mšicím na stromech

Pokud si všimnete, že se na vašich stromech usadily mšice, sáhněte po cibuli a tento hmyz díky ní odstraníte. Nakrájejte 2 cibule na malé kousky, nasypte je do hrnce a poté je zalijte 2 až 3 litry vody. Následně obsah hrnce přiveďte k varu a vařte na mírném ohni asi půl hodiny. Tekutinu nechte vychladnout a nakonec ji nalijte do rozprašovače. Postřik na stromy dělejte každé 2 až 3 dny vždy večer, dokud mšice nezmizí.

Zdroj: Treehouse, Gardendesign