Fantastické nápady na zkrášlení zahrady díky sudům na víno

Ze sudů na víno se dají vytvářet úžasné DIY projekty pro interiér i exteriér. A protože nám léto klepe na dveře, budeme se soustředit spíš na venkovní tvoření. Pokud vlastníte několik prázdných sudů na víno a svému původnímu účelu již neslouží, můžete je využít tímto způsobem. Přinášíme trochu inspirace.

Velké květináče

Z jednoho sudu, tím, že rozříznete napůl, získáte dva větší květináče. Pěstovat v nich můžete kytky, okrasnou travinu nebo zakrslé stromky či keříky.

Zahradní dřez

Občas je potřeba mít po ruce vodu na opláchnutí rukou nebo ovoce či zeleniny. Sud můžete využít i k výrobě zahradního dřezu. Hodit se vám bude nejen při práci, ale i při zahradním posezení, až budete grilovat s přáteli a rodinou.

Jezírko ze sudu

Pokud ještě nemáte na své zahradě jezírko, zkuste k využít k těmto účelům opět sud. Pěstovat v něm můžete vodní rostliny, které poskytnou útočiště drobným živočichům.

Skalka ze sudu

Na tento DIY projekt můžete použít i poškozený sud. Vyžaduje to trochu zručnosti, ale věříme, že to s přehledem zvládnete.

Květináč a krmítko v jednom

I zde využijete pouze půlku sudu. Stačí do něj nasypat hlínu, zasadit kytičky a upevnit krmítko pro ptáčky.

Rozlitý záhon

Rozlitý záhon je skvělý nápad, jak využít rozbité květináče či jiné starší nádoby. Použít nemusíte pouze sud. Nicméně sud má přeci jen své nezaměnitelné kouzlo.

Poschoďová zahrádka

Podobně jako skalka je i tato patrová zahrádka bezva nápad, jak využít starý či poškozený sud.

Vláček

Na tento zahradní projekt budete potřebovat sudů více. Rozhodně jde o zahradní dekoraci, kterou nikdo nepřehlédne.

Zahradní posezení

Sud můžete použít i jako nohu od stolu s úložným prostorem navíc.

Pracovní deska i lednice

Do spodní části sudu stačí nasypat drcený led a získáte skvělou chladničku. Chlazené nápoje tak budete mít stále po ruce a nemusíte odbíhat domů. Horní plocha může sloužit ke krájení a přípravě lahodných pokrmů.

Obrázky: balconygardenweb, homebnc