Vypěstujte si neomezené zásoby libečku. Klíč k úspěchu je snazší, než se na první pohled může zdát

Fotografie: Depositphotos

Libeček si doma pěstuje hodně lidí, protože je to opravdu vynikající koření, které se hodí do spousty jídel. Vypěstujte si ho doma i vy.

Určitě jste už slyšeli o libečku. Je to skvělé koření, které si můžete vypěstovat i sami doma. A mnoho lidí to tak také dělá, protože na tom není nic složitého. A s těmito jednoduchými radami budete mít opravdu bohatý keř. Což je skvělé, protože jakmile ho jednou ochutnáte, budete ho chtít přidávat do většiny vašich jídel. Vyzkoušejte to.

Zasaďte si libeček

Libeček se pěstuje v dobře zavlažované půdě a zejména potřebuje písčitou půdu. Na zahradě by měl být vysazený co nejvýše, tam, kde se nevyskytují kaluže. Také vyberte nějaké polostinné místo. Libeček nesnáší stojatou vodu, ale i tak potřebuje vlhkost. Můžete si ho vysadit buď na jaře v březnu a nebo na podzim.

Když budete sázet na jaře, vyraší vám asi za 3 týdny. Poté vytvoří pevný a hluboký kořen. Jedná se víceméně o nenáročnou rostlinu, která je odolná jak vůči teplu, tak i mrazu. Budete potřebovat zeminu smíchanou s květinovou zeminou. Nepodporuje jílovitou ani vápenatou půdu. Potřebuje dobře propustnou půdu.

Fotografie: Depositphotos

Vhodné podmínky pro libeček

Libeček je třeba v prvních měsících chránit igelitem. V dospělosti je to odolná a silná rostlina, ale v prvních měsících je velmi citlivá, proto je třeba ji každou noc chránit. Také je třeba si poznamenat, že špatně snáší přímé polední slunce. Potřebuje slunce, to ano, ale ne moc, mohlo by ji totiž spálit. Nejlepší místo na to, kam libeček vysadit, je někam pod vysoký strom.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*