Při sázení rajčat dejte do každé jamky 3 lžíce zásadně důležitých surovin. Zakoření extrémně rychle a plody nebudete stíhat sklízet

Fotografie: Depositphotos

Pro sázení rajčat existuje opravdu mnoho speciálních metod, ale toto je právě ta, která vás nikdy nezklame. Nebudete vědět, co s nimi dělat.

Pro lidi, kteří milují rajčata, bude mnohem výhodnější si je vypěstovat doma než je neustále kupovat. Především z toho důvodu, že ceny rajčat rostou a stejně nejsou chuťově tak dobrá, jako ty doma vypěstovaná. Když se budete řídit touto metodou, budete mít zaručeně velké množství rajčat, že ani nebudete vědět, co s nimi.

Co přidávat do hlíny

Do každé jamky sazenice vložte vrchovatou lžíci dřevěného popela. Obsahuje totiž všechny stopové prvky potřebné pro mladou rostlinu. Stejně tak do ní dejte rybí moučku. Tato organická hmota je postupně absorbována rostlinou a je nejprve zpracována bakteriemi do formy přístupné kořenům. Obsahuje také tolik potřebný dusík, jód a železo.

Fotografie: Depositphotos

Třetí složkou, kterou byste měli do jamek přidat, je polévková lžíce draselného fosforečného hnojiva. Obsahuje minerály, které se postupně rozpouštějí a kořeny z půdy je snadno přijímají (draslík, fosfor, vápník, hořčík a bór). Takové hnojivo ve fázi aktivního růstu podpoří sazenice a učiní je silnými a zdravými.

Nebudete věřit vlastním očím

Jakmile přidáte všechny ingredience do jamek, lehce je promíchejte s půdou a poté zasaďte rajčata. Vše zalijte mírně teplou vodou. Díky tomu všechna rajčata zakoření, udržují stabilní růst a dobře nasazují plody. A kdo tuto metodu již vyzkoušel, nemůže si ji vynachválit. Mimochodem, rybí moučka se neprodává v zahradních centrech, ale v obchodech se zvířaty nebo tam, kde mají krmivo pro hospodářská zvířata.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*