Výsadba mrkve podle triku zkušených zahrádkářů snadno a rychle

Výsadba mrkve se pro mnoho lidí může jevit jako komplikovaná věc a proto ji také nesází. My vám ukážeme, že to jde i jednoduše. Najednou zjistíte, že to není nijak komplikované a doslova budete litovat, že jste tuto metodu zkušených zahrádkářů neznali dříve.

Co budete potřebovat?

Výsadba mrkve už nikdy nebude spojena s jakýmikoliv složitostmi. Bude tomu přesně naopak. A to, i pokud jde o věci, které budete potřebovat. Konkrétně budete potřebovat jenom dvoulitrovou lahev, dále stejné množství vody a 3 lžíce škrobu. Zapomenout nesmíte ani na to nejdůležitější, což jsou mrkvová semena. Těch použijte asi 2 lžíce.

Připravte si tekutinu

Jako první si připravíte tekutinu. Dva litry vody nalijte do hrnce, přidejte škrob a přiveďte vodu k varu. Škrob důkladně rozmíchejte, vodu jenom krátce povařte a potom můžete sporák vypnout. Měla by vzniknout jednotná, hustější tekutina, kterou necháte vychladit.

Přidejte semena

Když je voda v hrnci studená, tedy má pokojovou teplotu, do ní můžete přidat semena mrkve. I ta následně rozmíchejte a potom se můžete pustit do kroku posledního, kterým je plnění lahve. Vodu se škrobem a semeny nalijte do vaší dvoulitrové PET lahve.

Výsadba mrkve může začít

Všechno je připraveno a vy se můžete pustit do práce. V tuto chvíli zjistíte, jak je výsadba mrkve snadná. Předem si nachystejte záhony s jednotlivými řádky. Potom vezměte svou lahev s obsahem, ten důkladně promíchejte a začněte vodu společně se semeny lít do daných řádků.

K čemu dojde? Do zeminy zamíří voda, která je při sázení potřeba, stejně jako semena, která nebudete muset dávkovat ručně. Doporučujeme optimalizovat množství vody tak, aby bylo v každém řádku tolik semen, kolik jste jich zde plánovali mít. Takto pokračujte na celém záhonu a máte hotovo.

Úroda vás překvapí

Když je výsadba mrkve u konce, tak už znamená jenom nutnost pravidelné péče. Ta povede k tomu, že vás tato zelenina jistě překvapí tím, jak velké úrody budete moci dosahovat.

Fotografie: Depositphotos, Postila