Osvědčené způsoby díky kterým růže snadno zakoření

Milujete tyto květiny? Pokud ano, nemusí se jenom kupovat. Pěstování růží není až tak složité, jak si mnozí myslí. Aby se vše povedlo, je třeba nejprve zajistit jejich zakořenění. V souvislosti s tím se podíváme hned na trojici funkčních návodů, které vám ukážou, že je to není až tak složité, jak si mnoho lidí myslí. Aby se vše povedlo, je třeba také prvotní úprava stonků. Pro co nejlepší efekt by měly být seříznuté pod úhlem 45 stupňů.

Metoda 1 – použití droždí

Začneme první metodou, na kterou se použije klasické droždí, se kterým jinak normálně pečete. Potřebovat budete 1 litr vody, ve kterém rozpustíte 100 gramů droždí. Vytvoříte směs, do které vložíte seříznuté konce vašich růží. A takto je necháte asi 2 dny.

Droždí aktivuje procesy, které podpoří tvorbu kořenového systému. Po dvou dnech stonky vyjměte, opláchněte je čistou vodou a znovu je vložte do vody s droždím. A takto opakujte, než se objeví první kořeny, které vám umožní růže zasadit do zeminy.

Metoda 2 – použití medu

Ten není jenom pochoutkou v kuchyni. Med se dá použít i jinak. A to konkrétně tak, že ho využijete k pěstování růží. Zde budete potřebovat opět jeden litr vody, ke kterému se dále přidá 1 lžíce medu. Stonek do směsi ponořte a nechte ho ve vodě po dobu asi 12 hodin.

Potom stonky růží vezměte, přendejte je do čisté vody a zde je nechte ponořené, dokud nedojde k prvnímu zakořenění.

Metoda 3 – použití aloe

Jdeme na třetí metodu pěstování růží. Pokud chcete efektivně stimulovat tvorbu kořenového systému, tak doporučujeme využít čerstvou šťávu z aloe vera. Bude vám stačit deset kapek, které rozpustíte v jednom litru vody.

Potom do této vody ponořte jednotlivé stonky růží a nechte je zde po dobu deseti dní. Následně  přidejte dalších 7 kapek a následně nechte stonky ve vodě do doby, než se objeví první kořeny a vy se můžete pustit do přesazení do zeminy.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]