Na první pohled obyčejnou postel proměnil svépomocí na klenot celé zahrady

Pokud máte zahradu a pilně na ní pracujete, pak je nasnadě si také někdy náležitě odpočinout. Třeba si lehnout na postel. V krásných letních dnech je příjemné si jen tak posedět v prostředí vaší vlastní zeleně a kochat se. My vám však dnes přinášíme tip od jednoho šikovného kutila, který svou odpočinkovou zónu na zahradě naprosto ohromujícím způsobem zdokonalil.

Zahradní lůžko ze dřeva

Na zahradě totiž můžete díky jeho vychytávce relaxovat i vleže. Muž se rozhodl vyrobit ze dřeva pohodlné zahradní lůžko, které vypadá velice skvostně. Vyrobíte si ho? Co budete potřebovat:

  • dostatečné množství dřeva (latě a trámky o různých šířích a délkách)
  • vrtačku, vruty, hřebíky a kladivo
  • dostatek půdy (zeminu lze zakoupit v zahradnictví, nebo je možné si ji nechat dovézt od souseda, či známého, pokud nemáte vlastní na zahradě)
  • potřeba je i trávník, vyměřte si nejdříve, kolik ho budete zhruba potřebovat a také nějaké rostlinky na okrasu

Jak postupovat při výrobě zahradního lůžka?

Nejprve si vyberte na zahradě volné místo, kde by se zahradní lůžko hodilo a líbilo se vám. Muž zvolil lůžko široké pro dva lidi, můžete však udělat jen pro jednoho. Je to zcela na vás.

Pak si vyměřte jednotlivé dřevěné latě, podle toho, jak chcete postel na zahradě dlouhou a širokou. Pomocí vrtačky a vrutů sestavte pevnou konstrukci, na kterou budete stavět dřevěnou výplň, do té pak přijde až po vrch půda.

Navrstvenou zeminu na zahradním lůžku pak pokryjte ještě jednotlivými pláty koupeného trávníku. Pak už stačí jen vzít pár polštářků a hovět si v teplých dnech na vlastní travnaté posteli, kterou vám budou všichni závidět.

Nezapomeňte ovšem trávník i zalévat, aby byl stále krásně zelený a měkký. Do okolí lůžka pak můžete vysázet i různé okrasné květiny a rostlinky, které vám zpříjemní den svým vzhledem a bujným růstem. Přejeme vám krásné léto!

Fotografie:

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]