Dětský pokoj má neobvyklou část, strom, který vypadá jako pravý

Každý rodič si přeje, aby jeho dítě vyrůstalo v radosti, spokojenosti a zdraví. A každé dítě touží po tom, aby mělo dětský pokoj, jako z pohádky. Představy se liší podle toho, jaké má tato maličká bytost zájmy, fantazii a povahu. Pojďte s námi nahlédnout do jedné americké rodiny, kde se podařilo něco neuvěřitelně krásného. Muž pro svou dceru postavil kouzelný strom přímo v pokoji.

Jaký byl postup práce?

Muž, se rozhodl své dcerce splnit sen, a tak se pustil do tvoření něčeho úžasného. Hlavní dominantou pokoje měl být realisticky vypadající strom v rohu místnosti, proto bylo nejprve nutné nakreslit si plánek s údaji kde co přesně bude. Mladý tatínek si dokonce vytvořil i dokonalou maketu ze dřeva, která vyobrazovala, jak by chtěl, aby strom v pokoji vypadal. Podle ní pak také postupoval.

Dalším krokem bylo nakreslit obrysy umělého stromu na zeď, dle kterých se pak muž začal stavět konstrukci stromu. A jaký byl další postup?

  • V dětském pokoji si muž umístil pracovní stůl s veškerým potřebným nářadím a nakreslil dle plánku obrysy stromu i na podlahu, aby věděl, kde začít.
  • Poté začal pracovat na ocelové konstrukci umělého stromu, kterou zhotovil z nepotřebných ocelových tyčí a rámů.
  • Pomocí svěráku pak vytvořil na stromové konstrukci i větve metodou kruhové výztuže.
  • Na doporučení svého známého pak instaloval do místnosti i průmyslový ventilátor, který měl odsávat veškerý kouř, který vznikal svařováním oceli. Muž také nezapomněl na ochranný respirátor a masku, když svařoval ocelovou konstrukci

Kurzy svařování

Protože nadšený tatínek chtěl své dceři udělat opravdu velkou radost, musel konstrukci stromu opravdu dobře svařit. Jeho znalosti však nebyly dostatečné, a tak se přihlásil do kurzu svařování, kde se vše potřebné naučil a mohl následně sebevědomě pokračovat.

První zjevné výsledky práce

Nutno podotknout, že muži kurz svařování skutečně prospěl, protože konstrukce stromu vypadá jako od profesionála. Po několika měsících tak umělý strom získal svou částečnou tvář. Jeho výška sahala až ke stropu.

Nutné bylo ale kostru stromu více zpevnit a udělat jí obvody. To muž učinil pomocí pletiva, které umístil po celé délce a šířce ocelové konstrukce, ta se záhy proměnila v téměř opravdový strom, už chybělo jen udělat realistický povrch, podobající se kůře.

Dokončovací práce a nadšení dcery

Jedním z posledních kroků bylo vytvoření hmoty, která dá stromu realistický vzhled. Hmotu, která napodobila kůru zhotovil muž z cementu, vody a polymerní tekutiny. Tu nanesl na kostru potaženou pletivem a ponechal den zaschnout.

 

Pak dotvořil na betonovém povrchu také barvu, která odpovídala odstínu skutečných kmenů stromů. Výsledek je opravdu úchvatný. Malá holčička může být na svého velice šikovného otce jen pyšná. Tohle je opravdu splněný sen. Dívka tak má kousek „lesa“ i doma.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]