Malý chlapec měl na svatbě za úkol přinést prsteny. Z toho, co předvedl, však zůstává rozum stát

Fotografie: Joe Cheng / Creative Commons / Attribution 2.0

Svatba je věc, která by měla být brána vážně. Občas ji ale doprovází zvláštní situace, které mohou být ve finále i zábavné. Obzvláště ve chvíli, pokud se jich účastní malé dítě.

O tom, že malé děti umí být nejen zlobivé, ale i roztomilé, není pochyb. Často si je tedy vybírají páry i jako důležité účastníky na svém svatebním dni. Některé děti dostanou opravdu velký a zodpovědný úkol, jako je například donést k oltáři prstýnky. A právě dětská nevinnost a roztomilost dokáže i z takto vážné situace udělat situaci veselou, ale zároveň nezapomenutelnou a roztomilou.

Zábavné vzpomínky předem nikdo neplánuje

Zapojení malých dětí do obřadu je ve většině případů dobrý nápad. Svatby mladého páru se zúčastnil také chlapec s dívkou, kteří měli za úkol projít svatební uličkou k oltáři. To ale nebylo vše, jejich úkolem bylo také přinést novomanželům prstýnky a svatební kytici. Aniž by to kdokoliv předem plánoval nebo očekával, právě chlapec z této dvojice dokázal ze svatby udělat nezapomenutelný zážitek.  

První vtipný moment začíná již ve chvíli, kdy se chlapec přiblíží ke kameře. Ten totiž vůbec nestojí v uličce, kterou mají oba projít. Malého hocha ale pán držící kameru natolik zaujme, že se rozhodne za ním vydat. Jeho chování, za kterým se rozhodně neskrývá nic zákeřného, ale kameramana dokáže opravdu rozhodit. Jeho úkolem je zachytit den mladého páru, který se již nikdy nebude opakovat a má pocit, že dítě mu tyto záběry kazí.

Dětská nevinnost dokáže strhnout všechny dospělé

V uličce se následně objeví další chlapec, kterého tam jen málokdo čeká. Někteří svatebčané dokonce na hocha mávají, aby se vrátil zpět a sedl si na lavičku. To se ale neděje, naopak. Chlapec se začne opravdu hlasitě smát, což po chvíli dokáže přimět ke smíchu i další hosty, kteří se na svatbě nacházejí. Z nečekané situace se tedy nakonec stane téměř groteska, během které se celým kostelem ozývá hlasitý smích.

ženich

Celý kostel se otočil. Ženich udělal něco, co všechny přinutilo zírat. Takové překvapení u svatebního oltáře tu ještě nebylo

Pro některé páry je právě toto dětské chování důvodem, proč na jejich svatbu děti nesmí. V tomto případě tomu ale tak nebylo, novomanželé si děti na své svatbě přáli a proto toto chování neodsoudili, naopak, patřili k těm, které dokázal dětský spontánní projev nakonec strhnout. Díky tomu, že i kameraman zůstal ve svých reakcích pohotový, vtipná situace ze svatby zůstane pro oba manžele památkou navždy a snad jim přinese do společného života štěstí a smích.

Zdroj: Planeta PL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]