Červená nit na ruce: Nejedná se pouze o módní doplněk a výmysl celebrit. Symbolizuje mnohem více

Fotografie: Depositphotos

Možná jste si už všimli nového trendu, že někteří lidé nosí červenou nit na zápěstí. Pokud jste tomu nevěnovali pozornost, tak byste možná měli začít.

Červená nit na zápěstí se v poslední době stala velmi módním doplňkem mnoha lidí. Někdo to nosí kvůli módě, jiný tím říká, že je naprosto odlišný od ostatních a někdo to zkrátka nosí jen tak, nemá k tomu důvod, jen se mu to líbí. Odkud se tento trend vzal a proč ho teď následuje čím dál tím více lidí?

Fotografie: Depositphotos

Proč červená nit na ruce

Předpokládá se, že červená nit je jakýmsi maskotem a ochranou před různými nadávkami a urážkami. Její zázračná moc pomáhá organizovat život, osvobozuje od problémů, zjasňuje myšlenky a přináší úspěch. A proč červená? Tato barva symbolizuje planetu Mars, stejně jako element ohně, který obdarovává člověka silou a moudrostí.

Červená nit na zápěstí pochází z posvátného místa izraelského města Netivoto. Tento maskot vznikl z estorického učení izraelských kabalistů, Židů. Podle legendy byl červenou nití potažen hrob izraelské ženy Ráchel, která je podle učení propagátorkou celého lidstva. A móda nosit červenou nit přišla od hollywoodské hvězdy Madonny.

Jak správně uvázat červenou nit

Osoba, která se rozhodne tuto nit nosit, musí upřímně věřit v její účinky. Červená nit musí být vlněná. Musí se přivázat na zápěstí levé ruky, neboť dobro přichází ke člověku zprava a zlo zleva. Červená nit stojí v cestě zlu a brání mu proniknout ke člověku.

Fotografie: Depositphotos

Červenou nití byste měli obdarovat člověka, který je vám blízký a kterému věříte. Vždy musíte udělat sedm uzlů, na to nesmíte zapomenout. Při vázání je třeba se modlit.

Zdroj: Wikipedia

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*