Otec umřel na rakovinu. Svým 17měsíčním dvojčatům zanechal přání ke každým narozeninám na dalších 30 let života

Fotografie: Eric Peacock / Creative Commons / CC BY-SA

Muž po těžkém boji se zákeřnou nemocí odešel na druhý břeh. Zanechal po sobě malá dvojčata. Aby se jim méně stýskalo v průběhu života, zanechal pro ně speciální dárek.

Občas život přináší do života cesty, které si neumíte představit ani v tom nejhorším snu. Nechcete s nimi mít nic společného, ale stejně vám do něj přijdou. Musíte pak zatnout zuby, bojovat a nevzdávat se. Obzvláště, pokud máte malé děti, které na vás s veškerou svou neskonalou láskou čekají. Někdy vám však i přes veškerou snahu něco tam nahoře nepřeje. Nezbývá pak nic jiného, než se s danou situací smířit a přijmout ji takovou, jaká je. Podobně se s tím snažil vyrovnat i otec dvou malých dvojčat.

Špatná diagnóza a naděje

U Nicka se problémy objevily již dříve, než si společně s Viktorií pořídili děti. Našli mu totiž nádor na mozku o velikosti tenisového míčku. Nejprve si lékaři mysleli, že ho tam má už od narození a pouze ho pozorovali. Později se však začal rychle zvětšovat. Nezbývalo tak nic jiného něž typické léčebné kolečko – operace, radioterapie a chemoterapie. To bylo úspěšné, a proto se pomocí metody IVF rozhodli pro rozšíření rodiny. Vyšlo to a brzy přivítali na světě dvojčata.

Přání ke každým narozeninám

Celých 6 měsíců si plnými doušky užívali rodinného života a jejich dvě dcery jim dělaly jen samou radost. V prosinci 2019 přišel však opravdu nečekaný zlom. Nickova řeč se začala rapidně zhoršovat a po Vánocích musel opět navštívit doktory. V tu chvíli měla už Viktorie pocit, že je něco v nepořádku a nedopadne to dobře. O 3 měsíce později zjistili, že Nickův nádor postoupil do glioblastomu – rychle rostoucí a invazivní formy rakoviny mozku, kterou je obtížné odstranit, jakmile se rozšíří do jeho dalších oblastí.

Nedalo se už nic moc dělat. Umírání trvalo prakticky celý rok, a tak se muž rozhodl, že pro své dcery vyrobí speciální přání, aby na něho nikdy nezapomněly a mohl být u jejich důležitého dne přítomen. Na dalších 30 let jim napsal na každou kartu různé citáty a rady do života. Děvčata se tak budou moci lépe vyrovnat se ztrátou otce, která se už nedala zvrátit. V současné době dívky obdržely čtyři narozeninová přání ze 30, které jejich otec zanechal.

Boj za léčbu nádorů na mozku

Dvojčata spokojeně vyrůstají nadále s matkou, jež aktivně bojuje za zlepšení léčby nádorů na mozku. Je aktivní členkou jednoho z hnutí a snaží se získat 100 000 podpisů pro vyšší financování výzkumu nádorů.

Zdroj: Inspiredstorie

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]