Lékařský zázrak: Holčička se narodila dvakrát. A to doslova

Fotografie: Depositphotos

Když šla žena na rutinní ultrazvuk v 16. týdnu těhotenství, lékaři věděli, že je něco hodně špatně. Malá holčička neměla šanci na přežití. Ale zázraky se dějí.

Technik obsluhující ultrazvuk ztichl. V tu chvíli Margaret Boemer věděla, že něco není v pořádku. Maminka dvou dcer a nevlastního syna se spolu s manželem těšili na další přírůstek do rodiny. Ještě však netušili, čím vším si budou muset projít. Jejich malá holčička totiž přežila jen díky lékařům a velké dávce štěstí, které dostali. Malou Lynlee totiž po ultrazvuku lékaři označili za beznadějný případ.

Objevili obrovský nádor u páteře

Ultrazvuk totiž ukázal, že má miminko u konce páteře velký nádor, sakrokokcygeální teratom. Jedná se o velmi vzácný typ nádoru. Jeho nebezpečí spočívá především v tom, že na své vyživení ubírá miminku všechny potřebné látky. Srdíčko se velmi namáhá a při tak masivním rozšíření prakticky není šance, aby plod takovou zátěž přežil. A tuto srdceryvnou zprávu si vyslechli i rodiče. Lékaři jim doporučili přerušení těhotenství.

Margaret s manželem se však nechtěli za žádnou cenu své dcerky vzdát a hledali jiné lékaře, kteří by jim pomohli. Když našli texaskou dětskou nemocnici, vrátila se jim do života naděje. Lékaři z Texas Children’s Fetal Center rodičům řekli, že otevřená operace plodu je nesmírně obtížný zákrok. Nedali jim žádnou záruku, jak to dopadne, ale byli ochotni operaci vykonat.

Fotografie: Freepik

Lékaři provedli velmi riskantní operaci

Margaret s Jeffem stejně neměli jinou šanci, proto okamžitě souhlasili. Margaret byla v nemocnici neustále sledovaná. Lékaři se snažili pečlivě monitorovat stav malé Lynlee a operaci odkládat co nejdéle, jak jen to bude možné. Ve 23. týdnu těhotenství už nemohli čekat. Srdíčko sláblo a hrozilo, že holčička brzy zemře. Předčasný porod by však také ještě nepřežila.

Tým lékařů tedy provedl pečlivý řez v Margaretině děloze. Chirurgové vytáhli malou holčičku napůl z Margaretina lůna. Vážila pouhého půl kila a potřebovala krevní transfuzi. Lékaři operovali přes pět hodin a podařilo se jim odstranit 90 % nádoru. V jednu chvíli se Lynlee zastavilo srdíčko, ale lékaři obtížnou situaci zvládli a vrátili ji zpět do matčiny dělohy. Vše velmi pečlivě sešili, aby děloha mohla dále růst. Maminka pak strávila 12 týdnů na lůžku s vysokým rizikem spontánního porodu.

Naděje umírá poslední

Malá Lynlee Hope se narodila v 36. týdnu těhotenství císařským řezem. Osmý den poté podstoupila odstranění zbytku nádoru. Ten jí bohužel poškodil páteř a pánevní svaly. Holčička tedy bude muset podstoupit fyzioterapii a do dospělosti docházet na pravidelné kontroly. To je však pro rodiče úplná malichernost v porovnání s tím, že jejich dítě nemělo vůbec šanci na život.

Fotografie: Freepik

Maminka Margaret také povzbuzuje ostatní ženy, budoucí maminky. Pokud se na ultrazvuku dozví nějaké nepříjemné nebo děsivé zprávy, ať se nebojí. Nikdy neztrácejte naději. Vždycky je šance a cesta, jak z toho ven. V našem případě šlo o kombinaci ochoty lékařů a velké dávky štěstí. A to se může přihodit úplně každému.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*