Lékaři je varovali, aby neměli děti. Trpasličí rodina ale nyní dobývá celý svět

Fotografie: Depositphotos

Přes veškerá varování lékařů se rozhodli založit rodinu. Nyní pětičlenná rodina dojímá na sociálních sítích srdečnými fotografiemi ze svého života.

27letá Charli Worganová měří pouhých 121 cm. Trpí takzvaným „nanismem“, což je porucha způsobující malý tělesný vzrůst. Její manžel Cullen rovněž trpí určitou formou trpasličího syndromu. Z tohoto důvodu je lékaři varovali, že zplození potomka pro ně může mít fatální následky. Handicap jim však v rodinném štěstí nezabránil.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Charli Adams – Speaker (@charli_kate)

Trpasličí pár má nyní tři děti

U Charli byla diagnostikována achondroplazie, což je nejčastější forma trpasličího vzrůstu. Cullen má kostní dysplazii, která způsobuje určité poruchy růstu a vývoje kostí a je vzácnější. Vzhledem k tomu, že jejich diagnóza s sebou nese kromě malého vzrůstu i mnohá další rizika, byli lékaři varováni před tím, aby zakládali rodinu.

Podle časopisu Little Things jim lékaři řekli, že mají 25% šanci, že se jim narodí normálně velké dítě, a stejnou šanci, že se jim narodí dítě, které přežije. V roce 2015 Charli otěhotněla poprvé. Ještě téhož roku se jí narodila dcera Tilba. Stejně jako její matka se narodila s achondroplazií. Z Tilby se rychle stala šťastná a temperamentní holčička, která okouzlila všechny kolem sebe. Ne všechno však bylo snadné. Manželé museli na její výchově tvrdě pracovat, aby se nenechala ovlivnit šikanou.

Navzdory varování se manželé rozhodli mít další dítě, kterému byla rovněž diagnostikována stejná nemoc jako jeho matce, což znamená, že může mít problémy s páteří, ale pravděpodobně bude žít zdravý život. Přes všechna omezení jsou však jejich životy šťastné a plné lásky i legrace.

Chtěli se podělit se světem

Australský manželský pár bere svůj handicap jako něco zcela běžného. Po narození dcery Tilby se manželé rozhodli založit veřejný účet na Instagramu a začali sdílet rodinné fotografie, jako památku své cesty se všemi vzestupy i pády. Nyní prostřednictvím svého účtu rozněžňují srdce tisíců lidí. V současné době je sleduje více než 300 000 lidí a maminka Charli se na této stránce snaží vyvracet předsudky o nízké postavě.

Byla to emocionální horská dráha, ohromující chvíle lásky a štěstí, chtěli jsme mít více dětí a já otěhotněla potřetí. Chtěla jsem opět otěhotnět a prožít to znovu s bolestí, zvracením a omdléváním, jako by mi bylo znovu 17.“

Zdroj: Foozine

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]