Novorozené miminko našli v igelitové tašce v lese. Rodiče se ho chtěli tímto způsobem zbavit

Fotografie: iStock

Žena dala miminko pár hodin po narození do igelitové tašky a pohodila ho v lese. Skupina dětí naštěstí zaslechla tichý pláč a zalarmovala záchranáře.

Žádná máma si neumí představit, že by přišla o své novorozené miminko. Dát ho však do igelitové tašky a zbavit se ho na opuštěném místě, to už by většině ani nepřišlo na mysl. Nevíme, co matku malé Indie vedlo k tomu, že se rozhodla nechat novorozeně v lese zemřít hladem. Naštěstí takový konec neměla holčička napsaný ve svém osudu, a tak se brzy dočkala záchrany.

Překvapivý nález

Alan Ragatz žije se svou rodinou v okrese Forsyth ve státě Georgia. Ve velkém domě v blízkosti lesa vychovává se ženou tři dcery. Právě těmto děvčatům vděčí Indie za svůj život. Jednoho pozdního odpoledne si dcery hrály v blízkém lese, když uslyšely pláč dítěte a zavolaly pomoc.

Malá Kayla popisuje: „Zaslechly jsme pláč vycházející z igelitové tašky. Byla už skoro tma, tak jsme utíkaly pro baterky a šly se blíž podívat na to co je v tašce. Myslely jsme, že je to nějaké zvíře, pak jsme tašku otevřely a bylo v ní malé miminko.“ Děvčatům ihned došlo, že maličké dítě je v ohrožení života.

„Když nám došlo, že je to plačící miminko, okamžitě jsme volaly záchranáře. Doufaly jsme, že se ho podaří zachránit, protože stále plakalo a to bylo dobré znamení. Čekání na pomoc bylo pro nás nekonečné, když konečně přijeli, plakaly jsme úlevou. Byl to pro nás ohromující zážitek, na který nikdy nezapomeneme.“

Záchrana na poslední chvíli

Jak se později ukázalo, malá holčička byla na světě přibližně hodinu a stále měla pupeční šňůru. Záchranáři ji zabalili do teplé deky a spěchali s ní do nemocnice. Zástupce šerifa později mluvil o obrovském štěstí, které dítě mělo. Stačilo pár hodin a miminko by nemělo šanci na přežití. Sám byl vděčný, že mohl přispět k záchraně malého života.

Holčičky se zprvu ujaly úřady a dostala jméno India. Po tom, co se celý příběh objevil ve zprávách, přihlásilo se mnoho rodin, které chtěly miminko adoptovat. Ředitel služby pro rodinu a děti Tom Rowlings řekl: „Přihlásilo se nám doslova tisíce zájemců o adopci. Mnoho jich je i z Kanady a dalších států.“ Malá India tedy nepochybně dostane novou rodinu. Zda se někdy dozví, kdo jsou její biologičtí rodiče je ve hvězdách. Úřadům se zatím nepodařilo zjistit, kdo a proč miminko v lese nechal.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]